עבירת סרסרות

עבירת סרסרות הינה עבירה פלילית אשר משמעותה היא להנות מזנות של אדם אחר, אם באמצעות שידול, תמיכה, תיווך בין גורמים שונים, ניהול עסק התומך בזנות ועוד. הזנות עצמה הינה מותרת בישראל, אולם מערך הסרסרות המקיים אותה הינו אסור ומהווה עבירה חמורה.

כאשר יש חשש כי מתנהלת חקירה לעבירת סרסרות, כדאי באופן המהיר והמיידי ביותר לפנות לייעוץ של עורך דין עבירות מין, אשר יוכל לכוון את הלקוח ולייעץ לו על המשך ניהול התיק, על ניהול תוואי ההגנה ויתמוך בו ברגעיו הקשים. כאשר לעבירה זו מתווסף גם סיקור עיתונאי, השכיח במקרים אלה, יתקשה הלקוח להתמודד עם רצף האירועים ולכן יידרש למערכת תומכת מלאה.

 

מהי עבירת סרסרות?

עבירת סרסרות, נחשבת כעבירה פלילית אשר דרגתה הינה חמורה ביותר, ובית המשפט נוקט כנגשה עונשים קשים. עבירת סרסרות, המובילה את העיסוק בזנות ומנסה לגרוף עליו רווחים שונים, נחשבת אף לחמורה יותר בהשוואה למי שעוסק בזנות. שלא כפי שנהוג לחשוב, עבירת סרסרות יכולה להתבצע על ידי גבר או אישה, והיא נחלקת למספר סוגים עיקריים:

  1. סרסרות – כאשר אדם נהנה מרווחי מי שעוסק בזנות, בין אם באופן מזדמן ובין אם באופן קבוע. העונש בגין עבירה זו עומד על עד 5 שנות מאסר בפועל, וכאשר הוא מתרחש בתוך המשפחה (עבירות סרסרות באישה או ילד), העונש מאמיר לעד 7 שנות מאסר.
  2. שידול למעשה סרסרות-  עבירה זו מתקיימת כאשר מתבצעת כפייה על האדם לבצע מעשה זנות
  3. שידול לעיסוק בזנות – עבירה זו מתקיימת כאשר מתבצעת כפייה על אישה לעזוב את עיסוקיה הקודמים ולעסוק בזנות
  4. החזקת מקום או השכרת המקום לעוסקים בזנות.

 

מכיוון שהעונשים על עבירות עלולים להסתיים בעונשי מאסר בפועל, חייב האדם החשוד לפנות לעו”ד פלילי, אשר יוכל לנסות להקל על עונשים אלה, במידת האפשר. ככל שמעורבות עורך הדין תהיה מוקדמת יותר, כך הוא יוכל למנוע נזקים אשר עלולים להיות מורכבים להסבר או נימוק בבית המשפט.

 

מי עלול להיות מעורב בעבירת סרסרות?

בעבירת סרסרות עלול להיות מואשם כל מי שמעורב במעשה הזנות, לרבות משתפי פעולה שונים, אשר כאמור, משכירים את המקום בו מתבצע המעשה. חומרת העונש מתבססת על דרגת המעורבות של החשודים בעבירה. עבירות אלו כוללות שידול למעשה זנות, שידול לעיסוק בזנות, יבוא זנות וניצול קטינים לצרכי זנות.

העונשים יכולים לנוע מחצי שנת מאסר ועד לעשרים שנים במקרה החמור, כאשר מדובר על שידול לזנות של קטינים מתחת לגיל 14. תפקידו של עורך דין עבירות מין יהיה להוכיח ולהביא ראיות לבית המשפט על רמת המודעות וההכרה של החשודים על ביצוע המעשה ועל היותם שותפים לעבירת סרסרות.

הכר את הפליליסטים
אלעד
אלעד​ - יוצא פרקליטות מחוז ת"א
נעם
נעם - בעל מעל 25 שנות ניסיון
נדב
נדב - תובע עירוני לשעבר
אהרון
אהרון - יוצא הפרקליטות והשב"כ

 

חקירת משטרה בעבירת סרסרות

בדומה להליכים פליליים דומים, גם במקרה של עבירת סרסרות, המשטרה מחויבת לחקור את כל הנוגעים בדבר והמעורבים בעבירה זו. החוקרים ינסו ללחוץ על החשודים כדי שיפלילו את עצמם, כך שיוכל להיות מוגש כתב אישום כנגדם באופן המהיר ביותר.

חשוב מאוד, כבר בשלב זה של חשדות, להתייעץ עם עו”ד פלילי, כדי לא ליפול בחקירות אלו ולא להסגיר פרטים, שיהיה קשה לסנגר עליהם בבית המשפט. עורך דין עבירות מין ידע לייעץ ללקוח ולפרט את הדרך בה צריך להיחקר, מה להגיד ומה בשום אופן אין להגיד. מעבר לכך, יוכל עורך הדין לנסות למנוע מצבים בהם החשוד יואשם בעבירות שלא עשה לכאורה, ואף להקל מהעונש הצפוי אם הוא יואשם בסופו של דבר.

 

מהלך המשפט העוסק בעבירת סרסרות

כיוון שמשפט העוסק בעבירות סרסרות הינו משפט פלילי, אשר עלול להסתיים בעונשים חמורים ביותר, יש לשכור את שירותיו של עו”ד פלילי, אשר מכיר ומודע לתחום, על חוקיו ותת תחומיו הרבים. עורך דין עבירות מין מחויב ללקוח אותו הוא מלווה, לכן במהלך המשפט, ינסה עורך הדין לשכנע את בית המשפט כי יש במקרה ראיות אשר יכולות לאפשר הקלה בעונש ולפעמים אף יוכל להביא להסכם טיעון אשר יהיה לטובת הלקוח.

יש לזכור כי קיימת הפרדה והבדל בין שידול למעשה זנות אדם אשר עושה זאת מרצונו, או במקרה של אדם אשר לא יכול להחליט על עצמו מכל סיבה שהיא (קטין, לוקה בנפשו ועוד). על עורך הדין לסווג את עבירת הסרסרות כך שהעונש עליה יהיה הקל ביותר, כפי הקבוע בחוק.

 

חשיבות ניסיונו של עורך דין עבירות מין בייצוג חשודים ונאשמים בעבירת סרסרות

בעבירת סרסרות, ישנה חשיבות מיוחדת לניסיונו של עו”ד פלילי, מכיוון שתביעות אלו הינן סבוכות, וקשות להוכחה. עורך דין עבירות מין, אשר מנוסה בתחום זה יוכל לנסות להקל על העונש הצפוי מחד ולמצוא פגמים במהלך ההרשעה כולו מנגד.

אם חקירת המשטרה לא נעשתה באופן בו היא הייתה צריכה להתנהל, יוכל עורך דין מנוסה להשתמש במידע זה ולשלול את ההליך כולו. כך או כך, יש לשכור את שירותיו של עורך דין, אשר קיים כבר מספר תביעות או משפטים בנושא האמור, ופנוי להתלוות את הלקוח מתחילת ההליך המשפטי ועד סופו.

 

לסיכום

עבירת סרסרות הינה עבירה חמורה ביותר, אשר העונשים בגינה נעים בין מספר שנים ועד 20 שנות מאסר. עקב חומרתה הגדולה, חייב הלקוח לשכור את שירותיו של עורך דין עבירות מין המנוסה בתחום זה ויוכל להגן עליו ולמנוע פסיקה של עונשים כבדים, כפי שנהוגים בחוק, ככל האפשר.

כל המידע המוצג במסגרת מאמר זה מובא לידיעה כללית בלבד, איננו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום פנים ואופן. במידה ונדרשים ייעוץ משפטי, ייצוג משפטי או ליווי משפטי לטובת טיפול במקרה ספציפי, יש לפנות בהקדם לקבלת סיוע משפטי פרטני של עורך דין פלילי מורשה.

עבירת סרסרות
עבירת סרסרות
רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף בנושא עבירות זנות
ייבוא זונות לישראל

ייבוא זונות לישראל הוא בין העבירות הפליליות המזעזעות ביותר בפן המוסרי. כשמדובר בייבוא זונות לישראל הכוונה היא לעבירה שבמסגרתה נשים נחטפות, נלקחות, ו/או מאויימות כדי

קרא עוד
שידול לזנות

שידול לזנות נחשב כעבירה פלילית חמורה ביותר במדינת ישראל. זוהי תופעה אשר גורמת לפגיעה חמורה בגוף, בנפש ובצנעת הפרט ופרטיותם של קורבנותיה. לכן העונש הקבוע

קרא עוד
השכרת מקום לטובת מעשי זנות

השכרת מקום לטובת מעשי זנות, מוגדרת בחוק העונשין הישראלי בתור עבירה פלילית שתכליתה הינה ניהול או החזקתו של מקום למטרת עיסוק בזנות. החוק איננו מבחין

קרא עוד
ניצול קטינים למעשה זנות

תופעת הזנות בישראל היא תופעה חמורה בפן החוקי, המשפטי וכמובן גם המוסרי. זאת לאור העובדה שמלבד הפגיעה בחירותם ובגופם של “העוסקים במלאכה”, תעשיית הזנות מהווה

קרא עוד
עורך דין עבירות זנות ותועבה

עורך דין עבירות זנות ותועבה הינו עורך דין פלילי המתמחה בייצוג נאשמים בתיקים פליליים העוסקים באספקת שירותי מין בתמורה לתשלום כספי או טובות הנאה מכל

קרא עוד