עורך דין הלבנת הון

עבירת הלבנת הון היא אחת העבירות שרשויות החוק במרבית המדינות המתוקנות בעולם מקדישות זמן ומשאבים רבים להילחם בהן. חוק איסור הלבנת הון שנחקק בתחילת שנות האלפיים, נועד לתת בידי המדינה ורשויות החוק שלה את האמצעים והסמכויות הנדרשים למלחמה בהלבנת ההון.

בשורות הבאות נרחיב את היריעה בנושא הלבנת הון ונבהיר את החשיבות הרבה של המלחמה בהון השחור. בנוסף לכך, נביא הסבר מפורט באשר לחשיבות הרבה של עורך דין פלילי ובפרט עורך דין הלבנת הון עבור אדם פרטי או איש עסקים הנאשם בעבירות מהסוג האמור לעיל.

מהן בעצם עבירות הלבנת הון ומדוע מייחסות רשויות החוק בישראל חשיבות עליונה למניעתן? מהם הדברים שחשוב לדעת במקרה שאדם פרטי או בעל עסק מזומן לחקירה בחשד לעבירת הלבנת הון? מהי החשיבות של עורך דין הלבנת הון שינהל את ההגנה מפני הרשויות בעניין זה?

על כל אלו ועוד – במאמר שלפניכם.

 

מהי בעצם הלבנת הון?

כאמור, הלבנת הון נחשבת לעבירה חמורה בראי החוק בישראל. החשיבות הרבה ותשומת הלב המוקדשת לעבירות הלבנת הון, נובעת מן העובדה שההון הנצבר באמצעותן עלול להשפיע בצורה ניכרת על הכלכלה. בנוסף, מקורו של הון מולבן הוא בדרך כלל בעבירות בעלות השלכות חמורות גם מבחינה חברתית.

הון שהושג באמצעות הימורים בלתי חוקיים, בתמורה לשירותי מין או סחר בנשק, נחשב כהון שחור. זאת, משום שהפעילויות הללו הן בלתי חוקיות בעליל. גם הון שנוצר באמצעות עסקאות בלתי מדווחות שתמורתן לא שולם מס כחוק, נחשב להון שחור.

כאשר מצטברים בידי מפירי חוק סכומי כסף גדולים בשיטות הללו, הם מנסים להחזיר את הכסף שהושג במרמה לתוך המערכת. המטרה היא להפיק ממנו רווחים, אבל בעיקר לפתוח את האופציה ליהנות ממנו בגלוי וללא חשש. עורך דין פלילי המתמחה בנושא הלבנת הון, מסייע למי שנחקרים בחשד לעבירות הלבנת הון להתגבר על הקשיים ולהוכיח את חפותם.

 

איך מתבצעת הלבנת הון?

יש דרכים רבות להלבין הון. בדרך כלל, הדרך המקובלת היא להשקיע הון שהושג בדרכים בלתי כשרות בעסקים לגיטימיים מכל סוג שהוא. עם העסקים כאמור ניתן למנות השקעות בנדל”ן, השקעות במניות וכן השקעה בפתיחת עסקים בתחומי עיסוק חוקיים או ברכישת עסקים כושלים הזקוקים להבראה פיננסית.

זאת, הן בידי העבריין עצמו והן באמצעות גורמי “קש” המבצעים את ההשקעה במקומו. אם המקורות המפוקפקים של הכספים שהושקעו אינם מאותרים בזמן, הופכת ההשקעה ללגיטימית. עם זאת, לא אחת קורה שאנשים תמימים וחפים מפשע נחקרים בחשד להלבנת הון. עורך דין הלבנת הון המכיר את הנושא על בוריו, יכול לחלץ את הנחקר מצרה.

זאת, בתנאי שהוא זוכה לשיתוף פעולה מלא מצד הנחקר עצמו. עורך דין פלילי מבצע עבודת מחקר יסודית ובסיומה הוא מציג בפני החוקרים מטעם המדינה ממצאים המחזקים את מהימנותו ואת יושרו של הנחקר.

הכר את הפליליסטים
אלעד
אלעד​ - יוצא פרקליטות מחוז ת"א
נעם
נעם - בעל מעל 25 שנות ניסיון
נדב
נדב - תובע עירוני לשעבר
אהרון
אהרון - יוצא הפרקליטות והשב"כ

 

איך להימנע מחשדות להלבנת הון

כל מדינה בעולם, ובכלל זה מדינת ישראל, נוקטת באמצעים שיבטיחו תשלום מס על הרווחים בהתאם לחוק. בנוסף, המדינה נוקטת באמצעים למניעת עבריינות וניצול של בני אדם למטרות זנות ולמטרות פליליות אחרות. הדרך הטובה ביותר להימנע מחשדות היא, לפיכך, השקעה נכונה של כספים והימנעות משותפות עם אנשים אשר המקור של ההון שהם מביאים לעסקה הוא מפוקפק.

לכן לפני שמצטרפים כשותפים לעסק, חשוב לבדוק היטב את הספרים של העסק. במהלך הפעילות העסקית יש לדאוג לשקיפות מלאה. חשוב לזכור שתשלום מס גבוה, פירושו שהעסק הוא רווחי.

גם רכישת נדל”ן מותנית בכך שההון העצמי שהביא איתו הרוכש הגיע ממקור מוצהר. עורך דין הלבנת הון יכול למנוע מראש בעיות שעלולות לנבוע מהיעדר ידיעה או הבנה של החוק להלבנת הון.

 

נחשדתם במעורבות בעבירת הלבנת הון? כך עליכם לפעול

בעל עסק או אדם פרטי הנחקר בחשד לביצוע הלבנת הון, חייב להסתייע בשירותיו הטובים של עורך דין הלבנת הון. אחת הבעיות המרכזיות הניצבות בפני הנחקרים, היא העובדה שלעיתים קרובות פעולה פיננסית או עסקית יכולה להתפרש בכמה צורות, ובין השאר כאמצעי להלבנת הון.

עורך דין פלילי המתמחה בתחום יכול להזים את החשדות ולספק הסבר הגיוני ומוכח שיניח את דעתם של החוקרים. אם חלילה התהליך עבר לשלב הגשת תביעה, יסייע עורך הדין בהגנה על מרשו.

ככל שעורך הדין שנבחר יהיה מנוסה יותר ומעורה בתחום, כך הסיכויים להשיג תוצאה משביעת רצון בחקירה או במשפט יהיו גדולים יותר. אם יש לכם רצון לדעת עוד על נושא עבירות הלבנת הון, ואם יש לכם צורך בקבלת ייעוץ מטעם עורך דין פלילי, הדבר המתבקש הוא, ליצור קשר עם עו”ד הלבנת הון בהקדם ולקבוע פגישת ייעוץ שתוכל לחסוך מכם תביעות משפטיות ועוגמת נפש מרובה.

 

מדוע חשוב לקבל סיוע של עורך דין פלילי המתמחה בהלבנת הון?

אחד הדברים שחשוב לדעת בהקשר של הלבנת הון הוא שמה שהיה נהוג עד לא מכבר איננו תקף כיום. בנקים בחו”ל עלולים לחשוף חשבונות חסויים, אם מתעורר החשש שהבעלים שלהם השיג כספים באמצעים לא כשרים ומתעתד לבצע הלבנת הון.

בנוסף, גופים עסקיים שונים מבצעים כיום מחקר יסודי ביותר באשר למהימנותו של משקיע עתידי. באופן כללי, היכולת של הרשויות לעקוב אחרי הון מולבן השתפרה פלאים, בעיקר בזכות טכנולוגיות חדשות שנכנסו לשימוש בשנים האחרונות. עם זאת, עורך דין הלבנת הון יכול לסייע ללקוח דווקא בזכות העובדה הזאת – ולהשתמש באותם האמצעים כדי להוכיח את המקורות החוקיים של ההון הנמצא ברשות הלקוח.

עורך דין פלילי יכול גם לייעץ באילו צעדים יש לנקוט כדי למנוע גם את החשד הקל ביותר להלבנת הון. ככל ששיתוף הפעולה בין הצדדים טוב יותר, כך היכולת של עורך הדין לבצע את העבודה שלו היא גבוהה יותר.

 

האמור במאמר זה אינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ משפטי פרטני מטעם עורך דין פלילי, והוא מובא כמידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה מידע משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. לטיפול במקרים ספציפיים יש לפנות באופן ישיר לסיוע מקצועי מעו”ד פלילי.

עורך דין הלבנת הון
עורך דין הלבנת הון
רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף בנושא הלבנת הון
חילוט רכוש בעבירות הלבנת הון

כל אזרח ישראלי זכאי להליך משפטי הוגן שיתחשב באורחות חייו ובזכויות הבסיסיות שהחוק מקנה לו. עבירות הלבנת הון נחשבות כעבירות פליליות שמי שנחשדים בביצוען נדרשים

קרא עוד
הלבנת הון – עונש

בשנת 2000, עם תחילת העשור הראשון של המאה העשרים ואחת, נחקק בישראל חוק איסור הלבנת הון. חוק זה הוא אחד החוקים המשמעותיים ביותר הנוגעים לטיפול

קרא עוד