סקסטורשן

סקסטורשן היא תופעה של סחיטה מינית ברשת, שבה אדם מאיים לפרסם תמונות או סרטונים אינטימיים של אדם אחר, אם הנסחט לא יעשה כמבוקשו. מדובר בתופעה הולכת וגוברת בעולם, וגם בישראל היא עלתה לכותרות בשנים האחרונות. במאמר זה נסביר איך הסוחטים פועלים, כיצד ניתן לצמצם את הסיכון לפגיעה מסחיטה מינית באינטרנט ובאיזה אופן עורך דין פלילי יכול לסייע, במידה וכבר נפלתם קורבן לסחיטה מסוג זה.

 

על תופעת הסקסטורשן בישראל: מה זה, איך להתגונן, ומה לעשות אם נפלתם קורבן לזה

סקסטורשן היא תופעה של סחיטה מינית ברשת, שבה אדם אחד מאיים לפרסם תמונות או סרטונים אינטימיים של אדם אחר, אם אותו אדם לא יענה לדרישותיו. לרוב דרישת הסוחטים מהנסחטים היא לשלם להם כסף על מנת שיימנעו מפרסום התכנים הרגישים. התופעה הזו עלתה לכותרות ברחבי העולם בשנים האחרונות, ובישראל היא גם הולכת וגוברת.

הסוחטים פועלים בדרכים שונות כדי להגיע לקורבנותיהם. הם עשויים להשתמש ברשתות החברתיות, באתרי היכרויות, תוכנות מסרים מידיים כדוגמת ווצאפ, מיילים או אפילו באמצעות הודעות SMS. הם עשויים להציג את עצמם כאנשים אחרים, אך עשויים גם להתחזות למישהו שהקורבן מכיר.

סקסטורשן היא תופעה חמורה שיכולה להוביל לנזקים משמעותיים לקורבנותיה. לכן חשוב להיות מודעים לתופעה ולנקוט באמצעי זהירות כדי להגן על עצמכם. אם נפלתם קורבן, אל תהססו לפנות לעזרה מקצועית של עורך דין פלילי מוביל.

 

מי נמצא בסיכון לפגיעה מסקסטורשן?

כל אחד נמצא בסיכון להפוך לקורבן של סקסטורשן, אבל ישנם כמה גורמים שיכולים להגביר את הסיכון. אנשים צעירים יותר, למשל, נמצאים בסיכון גבוה יותר מכיוון שהם נוטים יותר להשתמש ברשתות חברתיות ובאתרי היכרויות.

 

כך תמזערו את הסיכון לפגיעה ממעשי סחיטה מינית ברשת (סקסטורשן)

ישנם כמה דברים שאפשר לעשות כדי להגן על עצמכם מפני סקסטורשן:

  • היו זהירים עם מה שאתם מפרסמים ברשת. אל תשתפו תמונות או סרטונים אינטימיים עם אנשים שאתם לא מכירים היטב.
  • אל תיפלו בפח מול אנשים שמציעים לכם כסף או פרסום תמורת תמונות או סרטונים אינטימיים שלכם.
  • אם אתם מקבלים איומים לפרסם תמונות או סרטונים אינטימיים שלכם, אל תפחדו לפנות אל עורך דין פלילי.
הכר את הפליליסטים
אלעד
אלעד​ - יוצא פרקליטות מחוז ת"א
נעם
נעם - בעל מעל 25 שנות ניסיון
נדב
נדב - תובע עירוני לשעבר
אהרון
אהרון - יוצא הפרקליטות והשב"כ

 

3 דברים שחשוב לעשות אם בכל זאת נפלתם קורבן למעשי סקסטורשן

אם נפלתם קורבן של סקסטורשן, חשוב לפעול במהירות כדי להגן על עצמכם. הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות:

  1. אל תתייחסו לדרישות הסוחט: אם תעמדו בדרישות שלו, הוא רק ימשיך לדרוש מכם יותר.
  2. שמרו את ההודעות מהסוחט: זה שימושי לצורך נקיטת צעדים משפטיים.
  3. פנו אל עו”ד פלילי: עורך דין פלילי טוב יכול לעזור לכם להגן על עצמכם ולעצור את הסוחט.

בכל מקרה, זכרו שאתם לא חייבים להתמודד עם המצב לבד. אל תתביישו לבקש עזרה.

 

האם יש טעם להגיש תלונה על סקסטורשן במשטרה?

למרבה הצער, יכולתה של משטרת ישראל למנוע הפצת חומרים אינטימיים ברשת היא מוגבלת. רוב מקרי הסחיטה מקורם בארגוני פשיעה ממדינות מתפתחות שאינן מקיימות יחסים עם ישראל. לכן, המשטרה בארץ אינה יכולה לפעול כנגדם ביעילות.

מצב זה הופך את המאבק בתופעת פרסום חומרים אינטימיים ללא הסכמה למשימה קשה, שכן הגורמים הפוגעים פועלים ממדינות שמעבר להישג ידה של מערכת אכיפת החוק הישראלית.

 

סקסטורשן – גם אם תשלם זה לא יעלם

הניסיון מלמד שתשלום לסוחטים באינטרנט לא בהכרח עוצר את הסחיטה, אלא במקרים רבים דווקא מחריף אותה ומוביל לדרישות חוזרות ונשנות תוך איומים בהפצת החומר הפוגעני אם הקורבן לא ייענה. כדי להתמודד עם תופעה זו בצורה אפקטיבית, מומלץ לנהל את המשבר באופן שקול ומבוקר תוך הסתייעות בשירותיו של עורך דין פלילי בעל ניסיון בייצוג נפגעי סחיטה מינית ברשת.

 

כיצד עורך דין פלילי יכול לסייע לנפגעי סקסטורשן?

כדי לעצור את הסחיטה ברשת ולהסיר תכנים פוגעניים, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי מנוסה שינהל עבורכם את המשבר. עו”ד פלילי מומלץ יכול לסייע במניעת פגיעה בשמכם הטוב כמו גם בקשריכם האישיים והמקצועיים.

משרדנו מכיר היטב את שיטות העבודה של הסוחטים ויודע כיצד להתמודד איתם בהצלחה תוך שימוש בערוצי תקשורת ישירים עם הגופים המשפטיים של אתרי האינטרנט וערוצי המדיה החברתית השונים, לטובת הסרת התוכן הפוגעני במהירות. כל אלה מאפשרים לנו לסייע ללקוחותינו בטיפול יעיל ומהיר באירועי סחיטה ברשת.

 

מה יכול לעשות אדם שנאשם בסחיטה מינית באינטרנט כנגד מישהו אחר?

מקרים של סחיטה מינית או פרסום חומר אינטימי ללא הסכמה ברשת, נחשבים על פי חוק הסרטונים בישראל וחוק העונשין, כעבירות פליליות חמורות. החוק קובע עונש של עד 5 שנות מאסר על עצם הפצת התכנים האינטימיים ללא הסכמת המצולם. כאשר הדבר מתבצע תוך סחיטה ואיומים –
העונש יכול להגיע גם ל-7 שנות מאסר, כאשר מימוש האיומים יכול להוביל לעונש מאסר של עד 9 שנים, בהתאם לחומרת המקרה.

לכן מי שהואשם בעבירות מסוג זה מומלץ שיפנה בהקדם לעורך דין פלילי בעל ניסיון בתיקי עבירות סייבר והסחיטה המינית.

 

לסיכום

אם מישהו מאיים לפרסם מידע אישי או חומרים אינטימיים שלכם ברשת, מומלץ ביותר לפנות בהקדם האפשרי לייצוג של עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה בתחום.

‘הפליליסט’ הוא משרד עו”ד פלילי הבקיא בייצוג נפגעי עבירות סחיטה ברשת. אנו נוכל לנהל עבורכם את המשבר ולפעול ביעילות להסרת התכנים המאיימים והפוגעניים בהקדם. כך ניתן יהיה למנוע פגיעה נרחבת בשמכם הטוב, במוניטין המקצועי שלכם, במצבכם הכלכלי ובקשריכם האישיים.

עורכי הדין הפליליים במשרדנו מחזיקים בידע ובכלים הנדרשים על מנת להתמודד היטב עם סוחטים באינטרנט ועם הפלטפורמות הדיגטליות השונות, לצורך הסרת תכנים משמיצים ואינטימיים, טיפול בחשבונות מזויפים ועוד.

אם אתם מתמודדים עם סקסטורשן – אל תהססו לפנות להתייעצות עמנו עוד היום. סודיות מלאה מובטחת.

רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף בנושא עבירות מיןופלילי
סגירת תיק פלילי

סגירת תיק פלילי היא הליך משפטי חיוני עבור כל מי שעבר חקירה במשטרה, גם אם לא הוגש נגדו כתב אישום. תהליך זה נועד למזער את

קרא עוד
חקירה פלילית

חקירה פלילית היא הליך רגיש ומורכב, בו נאלץ אדם להתמודד עם חשדות כבדי משקל לביצוע עבירה פלילית, תוך כדי חשיפה לסמכויות אכיפה נרחבות של רשויות

קרא עוד
עורך דין פלילי בירושלים

ההליך הפלילי הוא מטבעו, אחד המצבים המשפטיים המורכבים והמלחיצים ביותר עבור כל אדם באשר הוא. לכן אם אתם ניצבים בפני חקירה, כתב אישום או משפט

קרא עוד
סחיטה מינית באינסטגרם

אינסטגרם – הפלטפורמה הפופולרית ברשת לשיתוף תמונות וסרטונים, הפכה בשנים האחרונות גם לזירת פשע דיגיטלית. התופעה של סחיטה מינית ברשתות החברתיות, הידועה גם במונח “סקסטורשן”

קרא עוד
סחיטה באיומים בגירושין

הליך גירושין, ידוע ככזה הטומן בחובו רגשות קשים, מתחים וכאב רב. במקרים קיצוניים, רגשות אלו עלולים להוביל להתנהגויות פוגעניות, ביניהן סחיטה באיומים בגירושין. עבירה זו,

קרא עוד
סחיטה באיומים ברשת

העולם הדיגיטלי פתח צוהר לאפשרויות חדשות, אך גם חשף אותנו לסכנות חדשות. אחת מהן היא סחיטה באיומים ברשת, תופעה רחבה ומתרחבת שמשפיעה על אנשים מכל

קרא עוד