עבירות הימורים

נושא ההימורים בישראל הוא נושא מורכב מבחינה משפטית. הימורים במדינת ישראל מוסדרים דרך גופים ממשלתיים שיכולים הם, ורק הם, לאפשר פעילות המוגדרת כהימורים. הלוטו ומועצת ההימורים הם שני הגופים הללו, כאשר כל הימור המתבצע על ידי אזרחי המדינה דרך גורם אחר, מהווה למעשה עבירה פלילית שעונשים בצידה.

מועצת ההימורים והלוטו הם למעשה מונופול בתחום, דבר שגורם ליחסי זכייה ופרסים לא אטרקטיביים, ללא יכולת תחרות. דבר זה גורם ללא מעט עבירות הימורים מכל מיני סוגים, שעל השלכותיהן נדון בהרחבה במסגרת הסקירה שלפניכם.

 

המורכבות של עבירות הימורים בישראל

ההחלטה למסד ולמתן את ההימורים בישראל היא החלטה מערכתית שמגיעה ממניעים שונים. ראשית, ברשויות המדינה האמינו מאז ומתמיד שהימורים יכולים לדרדר אנשים לתהומות כלכליים ונפשיים, ולכן, הוחלט לשלוט בכל הנושא במקום אחד מוסדר, אשר כפוף להחלטות השלטון.

בנוסף, בהימורים יש לפעמים בעיות אתיות, ואלמנטים שלא קשורים רק במזל או ביכולת. לכן, ההחלטה התקבלה והיא רלוונטית עד היום. עם זאת, עבירות הימורים עדיין מתבצעות כיום בישראל מתחת לאפו של הרגולטור.

 

סוגים של עבירות הימורים

ישנם כמה סוגים של עבירות הימורים שהרשעה בביצוען עלולה לגרור עונשים חמורים:

  1. פתיחת בית הימורים – אנשים אשר מבטיחים לספק פרסים עבור הימורים באופן עצמאי למען פוטנציאל רווח ובהיקף גדול, עוברים על החוק.
  2. הימורים באתרים בחו”ל – בישראל אסור למהמרים להמר באתרי אינטרנט שמקומם בחו”ל.
  3. משחקים בבית הימורים בישראל – יש הרבה מאוד אנשים שפותחים בתי הימורים וקזינו בארץ, וגם הצד של הלקוחות עובר על החוק כאשר הוא משחק במקומות הללו.
  4. סוכנים – ישנם סוכנים שמטרתם לסייע לאנשים לשחק עם אתרים בחו”ל. גם הסוכנים הללו ומי שעובד איתם – עוברים על החוק.
הכר את הפליליסטים
אלעד
אלעד​ - יוצא פרקליטות מחוז ת"א
נעם
נעם - בעל מעל 25 שנות ניסיון
נדב
נדב - תובע עירוני לשעבר
אהרון
אהרון - יוצא הפרקליטות והשב"כ

 

הסיבות לביצוע עבירות הימורים

כאמור, לאור הפופולריות של עולם ההימורים, יש הרבה מאוד אנשים שלא מסתפקים במה שיש ללוטו ולמועצת ההימורים להציע, ולכן מבצעים עבירות הימורים מסוגים שונים. יש לא מעט ישראלים שמוצאים פרצות בחוק ופתרונות “יצירתיים” לצורך שלהם לעסוק בהימורים.

למשל יש מי שמשחקים דרך סוכני הימורים באתרים בחו”ל, אחרים שמשתמשים בטכנולוגיות שונות כדי לשחק באתרים בחו”ל, ויש אפילו אתרים ישראלים שיושבים על שרתים בחו”ל, דוגמת ויקטור צ’נדלר, כאשר מדובר במצב שאין לגביו החלטה חד משמעית, והאתר כרגע לא פתוח לכולם, כך שיש צורך לבצע פעולות אקטיביות ופיזיות כדי לשחק בו.

 

תעשיית ההימורים בישראל מגלגלת מיליארדי שקלים בשנה

ההערכות הן ששוק ההימורים בישראל מגלגל מיליארדים של שקלים מדי שנה, ואפילו הרבה יותר מהשוק הממוסד. כמובן שלא כל המהמרים נתפסים, כי מדובר על סדר גודל של מאות אלפי אנשים על פי ההערכות. למשטרה אין את כח האדם להתמודד עם כל המהמרים, וברור לכולם שיש כאן פרצה שקשה מאוד לאכוף אותה.

עם זאת, המשטרה מנסה לתפוס את השחקנים הגדולים יותר, את הסוכנים ואת בתי ההימורים הבלתי חוקיים, על מנת לשלוח מסר גם למהמר הקטן.

 

הענישה המחמירה בעבירות הימורים נועדה לצורכי הרתעה

עבירות הימורים הן כאמור נפוצות במיוחד היום. הרבה מאוד אנשים מבצעים עבירות הימורים וזה מעט דומה לעבירות צריבת הדיסקים שהיו נפוצות בישראל עד לפני כמה שנים. קשה מאוד לאכוף והאנשים שנתפסים, ולבטח כאשר הם מהווים מהמרים בסדר גודל קטן, נועדו להישפט למען “יראו וייראו”. עו”ד פלילי עם התמחות ייעודית בתחום יכול לעזור לאותם אנשים בהתמודדות מול מערכת המשפט.

 

עבירות הימורים והצורך בשירותיו של עו”ד פלילי

אנשים החשודים או נאשמים בביצוע עבירות הימורים מכל סוג שהוא, צריכים להסתייע בשירותיו של עו”ד פלילי בעל התמחות ספציפית בעבירות הימורים. עורך דין המתמחה בייצוג משפטי של חשודים ונאשמים בעבירות הימורים, מגיע עם כל ידע וניסיון הרלוונטיים להתמודדות עם אישומים בעבירה זו, שהיא אמנם חמורה ופלילית, אך מבחינת האזרח הקטן, שהחליט להמר באתר בחו”ל, היא בהחלט מינורית באופן יחסי.

עורכי דין המתמחים בנושא האמור, יודעים כיצד לתקוף את אסטרטגיית התביעה וכיצד להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוחות שלהם, לרבות סגירת התיק במקרים בהם הדבר מתאפשר והפחתה בעונשים במקרים של הרשעה.

 

החשיבות של עורך דין עבירות הימורים עבור החשודים והנאשמים

העונשים על עבירות הימורים יכולים להגיע לסכומים דמיוניים של מאות אלפי שקלים ואפילו לעבירות מאסר. יש הרבה אנשים שמוצאים פרצות של הפעלות אתרים מדומיינים שונים ועבודה עם סוכנים שעובדים בצללים. התופעה היא כל כך נרחבת, שלמשטרה אין שום סיכוי למגר אותה. לכן, אנשים אשר נתפסים על עבירות קטנות יחסית, צריכים לדעת שבעבודה עם עורך דין עבירות הימורים הם יכולים להיות רגועים, ולסמוך עליהם ברגע האמת.

 

הדרך הנכונה למנוע עבירות הימורים בישראל

הדבר הנוח והנכון, על פי דעת רבים, הוא לבצע לגליזציה בהימורים בישראל. מדובר בפוטנציאל הכנסה ענקי, ולבטח עבור כל העוסקים בספורט. למעשה, גם פרסום של אתרי הימורים הוא אינו חוקי בישראל, וכך הרבה אנשים מפסידים הרבה מאוד כסף, גם בארץ וגם בחו”ל.

הדוגמה הכי טובה בעולם היא באנגליה, של המון בתי הימורים שקמים כל הזמן, ומאפשרים תחרות גדולה ומשתלמת יותר עבור המהמרים. יש גם הרבה יותר אופציות להימור, יחסים גבוהים ובאופן כללי, מרבית האנשים לא נכנסים לבעיות כלכליות, אלא מהמרים בהיגיון. גם הממשלה האנגלית מחנכת וממתנת את ההימורים, אך לא עוצרת אותם לגמרי. בישראל, בגלל המצב, עבירות הימורים הן נפוצות מאוד.

 

חשודים או נאשמים בעבירות הימורים? מעורבות של עו”ד פלילי היא קריטית

אנשים אשר נקלעו למצב של עבירות הימורים בישראל צריכים לעבוד עם עורך דין עבירות הימורים כדי לדאוג לכך שהם לא ייענשו בחומרה במידה ויורשעו. כמובן שיש שוני בין המהמר הבודד לבין בית הימורים פיראטי, אך בשני המקרים, נוכחות של עו”ד פלילי היא קריטית להצלחה במשפט.

כל המידע המוצג במסגרת מאמר זה מובא לידיעה כללית בלבד, איננו בגדר מידע משפטי מחייב, ואין לפעול על פיו או להסתמך עליו בשום פנים ואופן. במידה ונדרשים ייעוץ משפטי, ייצוג משפטי או ליווי משפטי לטובת טיפול במקרה ספציפי, יש לפנות בהקדם לקבלת סיוע משפטי פרטני של עורך דין פלילי מורשה.

עבירות הימורים

רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
מידע נוסף בנושא פלילי
חקירה במע”מ

חקירה במע”מ היא תהליך משפטי מורכב ורגיש, המשלב בין דיני המס לבין דיני הפלילים. מטרתו של מאמר זה היא לספק הסבר מקיף ומעמיק על כל

קרא עוד
סגירת תיק פלילי

סגירת תיק פלילי היא הליך משפטי חיוני עבור כל מי שעבר חקירה במשטרה, גם אם לא הוגש נגדו כתב אישום. תהליך זה נועד למזער את

קרא עוד
חקירה פלילית

חקירה פלילית היא הליך רגיש ומורכב, בו נאלץ אדם להתמודד עם חשדות כבדי משקל לביצוע עבירה פלילית, תוך כדי חשיפה לסמכויות אכיפה נרחבות של רשויות

קרא עוד
עורך דין פלילי בירושלים

ההליך הפלילי הוא מטבעו, אחד המצבים המשפטיים המורכבים והמלחיצים ביותר עבור כל אדם באשר הוא. לכן אם אתם ניצבים בפני חקירה, כתב אישום או משפט

קרא עוד
סחיטה מינית באינסטגרם

אינסטגרם – הפלטפורמה הפופולרית ברשת לשיתוף תמונות וסרטונים, הפכה בשנים האחרונות גם לזירת פשע דיגיטלית. התופעה של סחיטה מינית ברשתות החברתיות, הידועה גם במונח “סקסטורשן”

קרא עוד
סחיטה באיומים בגירושין

הליך גירושין, ידוע ככזה הטומן בחובו רגשות קשים, מתחים וכאב רב. במקרים קיצוניים, רגשות אלו עלולים להוביל להתנהגויות פוגעניות, ביניהן סחיטה באיומים בגירושין. עבירה זו,

קרא עוד