מהן ההשלכות של ניהול עסק ללא רישיון

הרבה אנשים מעוניינים לפתוח עסקים ולעמוד בראשם, בין אם הם מגיעים מתחום המסעדנות, המלונאות, העיצוב ועוד. ברגע שנפתח עסק מסוג כזה או אחר, הוא חייב להחזיר ברישיון עסק רלוונטי, הכולל את כל האישורים להרצת העסק, לפתיחת המקום שבו יתבצעו המכירות שלו ועוד. היום יצאנו לבדוק מהן ההשלכות של ניהול עסק ללא רישיון, וחזרנו עם כמה תשובות שיעשו לכם סדר ויגרמו לכם להבין שהדברים לא פשוט קורים מעצמם.

ניהול עסק ללא רישיון – עבירה חמורה על החוק

אז בראש ובראשונה, נבהיר בצורה חד משמעית שניהול עסק ללא רישיון הוא עבירה חמורה על החוק, ועומדת כנגד כל הסעיפים הברורים כלפי ניהול עסק. לצורך הבהרת חומרת העבירה, כדאי להבין שניהול עסק ללא רישיון יכול להוביל אתכם להתייעצויות עם עורך דין פלילי, ולא רק זאת – אלא גם ליווי צמוד שלו בהליכים משפטיים שיתקיימו מול בית המשפט.

כן, זה אולי נשמע לחלק מכם מוגזם, אבל בפועל רישיון העסק הוא זה שיכול להבטיח את תקינות פעילותו של העסק. לכן, בלעדיו – הניהול הוא חד משמעית אסור.

 

מה הבעיה עם ניהול עסק ללא רישיון?

רישיון העסק הוא מסמך הכרחי לפתיחת ותפעול העסק. רישיון העסק כולל הבטחות ואישורים בנושאים חשובים ביותר, וביניהם מניעת סכנות וזיהומים, סביבה נקייה, היגיינית ונאותה לפתיחת העסק ולהרצתו, בריאות הציבור ועוד.

על מנת לקבל את הרישיון המיוחל, יצטרכו בעלי העסקים לעבור כברת דרך בירוקרטית, להציג את כוונותיהם לגבי העסק, וכן לפרט באופן מדויק כיצד הם עומדים לשמור על כלל סעיפי רישיון העסק בטווח הארוך. היות והרישיון הוא מקיף כל כך, ניהול עסק ללא רישיון מעיד על רשלנות, חוסר מקצועיות ובהתאם גם על עבירה על החוק.

מהן ההשלכות של ניהול עסק ללא רישיון
מהן ההשלכות של ניהול עסק ללא רישיון

עונשים והשלכות של ניהול עסק ללא רישיון בפועל

אז בואו נציץ קצת אל היום שאחרי, מהרגע שבו אדם מסוים פותח בניהול עסק ללא רישיון ועד הרגע. אם ימצא שאדם מסוים עוסק בניהול עסק ללא רישיון, הוא יכול למצוא את עצמו בהליכים פליליים אל מול בתי המשפט, ולסיים בריצוי עונשים שונים.

בין העונשים, ניתן למצוא גם מאסר בפועל של עד 18 חודשים. אין ספק, אם כך, שלא מדובר כאן על עניין קטן ונישתי, אלא על עניין גדול שיכול בהחלט להוביל לעונשים גדולים בהתאם.

 

מייאש ככל שיהיה – אתם חייבים להחזיק ברישיון עסק

גם אם הבירוקרטיה נראית לכם מתסכלת ומייאשת בתחילת הדרך, אתם בהחלט חייבים לעבור אותה ולהתמודד איתה בדרך להחזקת רישיון העסק שלכם. אם אתם מעוניינים להימנע מהליכים משפטיים, תצטרכו להחזיק חזק ולהיאזר בכל הסבלנות שיש על מנת לעבור את התהליך בהצלחה.

קפיצה עם הראש למים ותחילת ניהול עסק ללא רישיון פשוט תוביל אתכם אל עבר הסתבכויות מיותרות, ואם ניתן למנוע זאת – אז מה טוב. בהצלחה ופעלו כחוק!

מהן ההשלכות של ניהול עסק ללא רישיון

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף סביב הנושא

עורך דין מעצרים

כל אדם אשר מצא עצמו במעצר משטרתי יוכל להעיד שמדובר בחוויה לא נעימה כלל. למעצר משטרתי ישנם חוקים ברורים המסדירים את אופן התנהלות המעצר ומשך

קיצור והקלה בעונש מאסר עולם

גם אם נשפטתם למאסר עולם, אינכם חייבים להשלים עם הגזרה – ניתן וכדאי להגיש בקשה לקציבת מאסר העולם לתקופה מוגדרת או להקלה בעונש. מהו מאסר

רישום פלילי – מורה נבוכים

אם ביצעתם עבירה פלילית בעברכם, כנראה שיש לכם רישום פלילי. מה זה בעצם אומר? איך רישום פלילי משפיע על חייכם? וכיצד ניתן להיפטר מרישום פלילי?