תביעה נגד הצבא – כמה חשוב המוניטין של עורך הדין שתבחרו?

ישנן סיבות רבות ומגוונות לנהל תביעות נגד הצבא, רובן קשורות בסוגיות נזיקיות שונות של הזנחה ורשלנות, בייחוד בתחומים רפואיים ונפשיים – שכן לצערנו תחומים אלו עדיין לא פועלים במיטבם במערכת הצבאית מה שמייצר פגיעות לחיילים רבים.

במסגרת התביעות האלו, תובעים את אחד הגופים הציבוריים החזקים במדינה – צבא הגנה לישראל. במסגרת תביעות מן הסוג הזה, המערכת הצבאית משקיעה סכומי כסף רבים בהגנות המשפטיות ויש לצבא אינטרס שכמה שפחות תביעות יתקבלו שכן פוטנציאל הנזק גבוה מאוד (ככל שיתקבלו יותר תביעות ותקדימים כך יותר תובעים יגיעו ויפוצו).

לכן, כפי שניתן להבין, מדובר במערכה משפטית קשה ומורכבת. ניהול של תיקים משפטיים מן הסוג הזה דורשים בחירה של עורך דין בכיר וטוב בתחום על מנת להגדיל כמה שיותר את הסיכויים לנצח בתביעה. עם זאת, עולה השאלה – האם המוניטין של עורך הדין משפיע על סיכויי הניצחון שלכם?

התשובה הקצרה היא שכן. במאמר זה יובאו מספר סיבות לכך, ובהתאם, מדוע חשוב שתבחרו בעורך דין שיש לו מוניטין מעולה טרם ניהול הליכים משפטיים נגד הצבא.

 

היכרות עם המערכת

לרוב, עורכי דין שיש להם מוניטין מעולה הם כאלו שיש להם היכרות מיטבית עם המערכת הצבאית ומכאן שהם מכירים גורמים שונים במערכת המשפט הצבאית. ההיכרות הזו יכולה לעזור מאוד בהשגת הסכמי פשרה שמחד יעניקו פיצוי ראוי לתובעים ומאידך לא ידרשו מהם להיסחב שנים בהליכים משפטיים. למידע נוסף https://grinberglaw.com/תביעה-נגד-הצבא

באופן דומה, עצם הבחירה בעורך דין שיש לו מוניטין של משפטן המתמחה בתביעות נגד הצבא מעורר את בכירי המערכת ובכך מעלה את עמדת המיקוח שיש לתובע במסגרת ניסיונות הידברות ופשרה בין הצדדים. בהתאם, ככל שעורך הדין חסר מוניטין – כך יוענקו לו פיצויים נמוכים יותר וההסכמים שיוכל להשיג בעבור לקוחותיו פחות טובים.

 

היכולת לייצר לחץ ציבורי

לעיתים, על מנת להניע תהליכים רחבים יותר ולתעל את ההליכים המשפטיים לשינוי רחב יותר – הבחירה בעורך דין עם מוניטין טוב תסייע מאוד בסיקור הציבורי של ההליכים המשפטיים ובהשפעה שיכולה להיות לפסק הדין על המערכת, ובהתאם גם על הסדרי הפיצויים שינתנו ללקוחות.

בנוסף, ככל שיווצר שיח ציבורי על הנושא – כך המערכת הצבאית תרצה להגיע להסדרים כמה שיותר מהר על מנת להרגיע את הרוחות, דבר שכמובן מיטיב מאוד עם הלקוחות.

 

אינדיקציה לניסיון וותק

לרוב, עורכי דין שיש להם מוניטין מעולה בתור עורכי דין לתביעות מול הצבא הם כאלו שיש להם ניסיון רב וותק בניהול תיקים מן הסוג הזה. מדובר כמובן ביתרון אדיר שכן ככל שעורך הדין מצוי יותר שנים בהיכרות עם החומר המשפטי ועם הנפשות הפועלות סיכויי ההצלחה עולים.

לסיכום, המוניטין של עורך הדין חשוב מאוד ויכול להעלות משמעותית את הסיכויים לנצח בתביעות, בייחוד מול גוף כמו הצבא.

 

סמל של עריכת דין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.