4 פרטים חשובים על ה-eTA שכדאי לדעת

בעשורים האחרונים העולם מתקדם והופך ליותר אלקטרוני ודיגיטלי. כיום, ניתן לעשות כמעט כל דבר שבעבר היינו מבצעים באופן פיזי, דרך המחשב והאינטרנט. כמו שאר העולם, גם תחום התיירות התקדם וכיום ניתן לרכוש כרטיסי טיסה, להזמין כרטיסים לאירועים ולביקורים במוקדי עניין שונים, להשכיר רכב ואפילו להנפיק ויזה דרך האינטרנט.

את הביטוי eTA אנו שומעים היום כמעט בכל מקום. ביטוי זה הוא קיצור של Electronic Travel Authorization, כלומר ויזה אלקטרונית שניתן להזמין דרך האינטרנט בלבד.

במאמר זה תוכלו לקבל מידע ופרטים חשובים שיסבירו לכם מהי ויזת eTA, לאילו מטרות ויזה זו מתאימה, כיצד מגישים בקשה לויזה כזו ומה עושים אם הבקשה לקבלת ויזה נדחתה.

 

מהי eTA?

eTA או ויזה אלקטרונית הם שמות של אשרת כניסה אלקטרונית המאפשרת למבקר להיכנס למדינה המבוקשת. אשרת כניסה זו מתקבלת בדוא”ל של הנוסע כמסמך PDF. ניתן להנפיק ויזה אלקטרונית באמצעות מילוי טופס בקשה באינטרנט בלבד.

הליך ההנפקה של הויזה האלקטרונית קצר ופשוט יותר באופן משמעותי מהליך ההנפקה של הויזה המסורתית שבו הנוסע נדרש לגשת לשגרירות.

 

לאילו מטרות היא מתאימה?

הויזה האלקטרונית מתאימה למטיילים שמעוניינים לבקר במדינה לזמן קצר עבור מטרות פשוטות כגון: ביקורי תיירות, ביקורים משפחתיים, ביקורים רפואיים, השתתפות בכנס עסקי וכדומה. לעומת זאת, אנשים שמעוניינים לנסוע למדינת היעד עבור תעסוקה, לימודים או התנדבות, או אנשים שמגיעים למדינה על מנת לעסוק בפוליטיקה או בדת, זקוקים לאשרת כניסה מסורתית.

 

כיצד להגיש בקשה לויזה אלקטרונית?

ראשית עליכם להיכנס לאתר של evisa ולמלא את טופס הבקשה המקוון בהתאם ליעד המבוקש. בטופס זה תידרשו למלא מספר פרטים אישיים, פרטי יצירת קשר וכן את מטרת הנסיעה שלכם. כמו כן, ישנם יעדים מסוימים שידרשו מכן למלא שאלות על הרקע הבריאותי שלכם ועל פרטים ביטחוניים כגון הרשעות פליליות. על מנת למנוע דחיית ויזה, הקפידו לענות על השאלות באופן מדויק ובכנות מוחלטת.

לאחר מכן, תידרשו לשלם על הוויזה המבוקשת בתשלום מקוון ומאובטח. לאחר קבלת הבקשה והתשלום, תקבלו הודעה על אישור קבלת הטופס. כאשר יעברו ימי העיבוד של הויזה המבוקשת, תקבלו אותה בכתובת הדוא”ל שמילאתם כטופס PDF שתידרשו להדפיס ולהציג על מנת להיכנס למדינה.

 

מה לעשות אם הבקשה נדחתה?

על מנת לקבל ויזה אלקטרונית, עליכם למלא את טופס הבקשה באופן מדויק. אם גילית לאחר הגשת הטופס שביצעתם טעות במילויו, עליכם לעדכן את פלטפורמת הויזה האלקטרונית שלכם ולבקש ממנה לשנות את הפרטים השגויים.

אם מילאתם את הטופס בצורה נכונה ועדיין לא אושרה לכם ויזה אלקטרונית, כנראה אי האישור נובע מהלאום שלך, ממטרת הנסיעה שלך, מהעבר הרפואי שלך או מסיבות דומות אחרות. במקרה כזה, מומלץ לגשת לשגרירות ולהנפיק אשרת כניסה מסורתית.

דרכון

 

רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף בנושא עריכת דין
העונש על האזנות סתר

האזנת סתר אסורה כוללת כל הקלטה או העתקה של שיחה ללא ידיעת האנשים הנמצאים בתוכה. מותר לאדם להקליט כל שיחה בה הוא משתתף והדבר לא

קרא עוד
מהו חוק הגנת הפרטיות?

חוק הגנת הפרטיות מתבסס על חוק יסוד כבוד האדם וחירותו המעניק לכל אדם באשר הוא את הזכות לפרטיות מוגנת. הפגיעה בפרטיות מהווה עוולה נזיקית אשר

קרא עוד
האזנות סתר

האזנות סתר כוללות, הקלטה, הקשבה, פיקוח או קליטה של שיחות בין צדדים שונים כאשר זו נעשית ללא ידיעתם או הסכמתם של מי מהצדדים. על פי

קרא עוד
מכשירי הקלטה סמויים

השימוש בהאזנות הסתר באמצעות מכשירי הקלטה סמויים מעוגן בחוק האזנות סתר משנת 1979 ובתיקון נרחב שהתבצע בעקבות חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. על פי החוק

קרא עוד
מריחואנה: ההתמכרות הנפשית

בתקופה האחרונה אנו עדים למאבק ההולך וגובר ללגליזציה של סמים קלים כגון מריחואנה בטענה שהיא אינה גורמת נזק וששמן המריחואנה יכול להקל את סבלם של

קרא עוד