פגיעה בתאנת דרכים – איך תשיגו את הפיצוי שמגיע לכם

תאונת דרכים הינו אירוע קשה ואף טראומתי. השלכות אירוע מסוג זה עלולות להיות פיזיות וכתוצאה מכך גם כלכליות, בגלל אובדן כושר עבודה והצורך בטיפולים רפואיים ושיקומיים. לאחר פגיעה בתאונת דרכים ישנן דרכים שונות להשיג פיצוי וסיוע.

 

מה הדבר הראשון שעליי לעשות?

במקרה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, הדבר הראשון שחשוב לעשות לאחר ההתרחשות הינו תיעוד זירת התאונה. תיעוד זה צריך לכלול את הרכבים כפי שהם – ללא הזזתם, מקרוב ומרחוק באופן שיאפשר לראות את הנזק שהתרחש. במידה וישנם שלטים בסביבה מומלץ לצלם גם אותם. במקרה בו ישנו נזק גופני, תתעדו גם אותו.

 

דברים חשובים נוספים שיש לעשות בעודכם בזירת התאונה

בכדי להפוך את תהליך קבלת הפיצויים לפשוט יותר, מומלץ להיעזר בעורך דין מומחה מיד לאחר התרחשות התאונה. זאת בכדי לא להתנהל באופן שעלול לפגוע בפיצויים שמגיעים לכם. למידע נוסף בנושא זה,  מומלץ להתייעץ ולהיעזר בעורך דין שעוסק בענייני תאונות דרכים.

החלפת פרטים עם הרכב/ים האחרים שהיו מעורבים בתאונה, הינו שלב חשוב לשם התנהלות עתידית. יש לקחת שמות מלאים, תעודות זהות ומספרי פוליסות ביטוח של הרכב/ים האחרים. לאחר מכן, אם התאונה התרחשה בסביבה בה עוד אנשים נכחו והיו עדים, כדאי לאתר אותם ולקחת מהם פרטים מזהים עימם תוכלו ליצור קשר בשלב מאוחר יותר. עדים אלו עלולים להיות משמעותיים לתהליך התביעה.

לאחר שלבים אלו, יש ליצור קשר עם המשטרה בכדי לקבל אסמכתא משטרתית ואישור למה שהתרחש. אלו ישמשו עדות מהימנה להתרחשות התאונה ובמקביל יוכלו להקל על קבלת טיפולים רפואיים בעלות מוזלת.

 

מי זכאי לפיצוי?

ישנו “חוק פיצויים” לנפגעי תאונות דרכים, הקובע כי כל אדם שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי מסוים. בכך, הזכות לקבלת הפיצוי היא מוחלטת ולא צריך אדם אשם או אדם חף מפשע לקבלתם.

 

איך תקבלו את הפיצוי שמגיע לכם?

קבלת הפיצוי מתבצע על ידי תהליך תביעה של החברה המבטחת את הרכב בו נסע הנפגע. במקרה של הולך רגל, את הרכב שפגע בו. במידה והרכב אינו מבוטח, התביעה תוגש ל”קרנית” –  קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. את התביעה מגישים נגד חברת הביטוח ולאחר התהליך תקבלו את הפיצויים שמגיעים לכם. תהליך זה עלול להיות ארוך ומסורבל ועל כן מומלץ להיעזר בעורך דין שיוכל למקד ולסייע לכם.

 

מי משלם את הפיצוי?

כנראה שהינכם זכאים לפיצויים מחברת הביטוח. ישנם פיצויים נוספים אותם ניתן לקבל בעזרת תביעה, אך בכדי לתבוע את סוג הפיצויים הנכון מומלץ להיעזר בעורך דין מומחה בנושא.

לסיכום

במידה ונפגעתם בתאונת דרכים מגיע לכם פיצוי. בעזרת התנהלות נכונה ואף פנייה לעורך דין לשם סיוע ועזרה, תוכלו לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם. התנהלות מסודרת ומעקב אחר השלבים יוכל לסייע בהליך קבלת פיצויים מוצלח.

פסיקה משפטית

 

רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף בנושא עריכת דין
העונש על האזנות סתר

האזנת סתר אסורה כוללת כל הקלטה או העתקה של שיחה ללא ידיעת האנשים הנמצאים בתוכה. מותר לאדם להקליט כל שיחה בה הוא משתתף והדבר לא

קרא עוד
מהו חוק הגנת הפרטיות?

חוק הגנת הפרטיות מתבסס על חוק יסוד כבוד האדם וחירותו המעניק לכל אדם באשר הוא את הזכות לפרטיות מוגנת. הפגיעה בפרטיות מהווה עוולה נזיקית אשר

קרא עוד
האזנות סתר

האזנות סתר כוללות, הקלטה, הקשבה, פיקוח או קליטה של שיחות בין צדדים שונים כאשר זו נעשית ללא ידיעתם או הסכמתם של מי מהצדדים. על פי

קרא עוד
מכשירי הקלטה סמויים

השימוש בהאזנות הסתר באמצעות מכשירי הקלטה סמויים מעוגן בחוק האזנות סתר משנת 1979 ובתיקון נרחב שהתבצע בעקבות חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. על פי החוק

קרא עוד
מריחואנה: ההתמכרות הנפשית

בתקופה האחרונה אנו עדים למאבק ההולך וגובר ללגליזציה של סמים קלים כגון מריחואנה בטענה שהיא אינה גורמת נזק וששמן המריחואנה יכול להקל את סבלם של

קרא עוד