הייתי עד לאירוע תאונת עבודה וזומנתי לחקירה – האם עליי לדאוג?

נכחתם במשרד במהלך שאחד העובדים עבר תאונה? צפיתם באדם אחר נפגע כחלק מעבודתו? קיבלתם זימון לחקירה? אין לכם מה לחשוש! אתם לא בצרות…

אירוע תאונת עבודה הוא בעצם תאונה אשר התרחשה במהלך העבודה או בדרך הלוך או חזור ממנה לבית. כאשר אדם חווה תאונת עבודה הוא זכאי לפיצוי מיוחד מהביטוח הלאומי במסגרת ביטוח תאונות עבודה שזכאותו ניתנת כחלק מהתשלום לביטוח הלאומי. על מנת שהתאונה שאדם חווה אכן תהיה מוגדרת כתאונת עבודה יש להוכיח מול המוסד לביטוח הלאומי כי היא באמת קשורה לעבודה.

 

הוכחת תאונה כתאונת עבודה

מבחינת אחוזי נכות, אין זה משנה ממה נגרם הנזק הרפואי שאדם חווה, כל עוד הוא חווה אירוע רפואי המותיר אותו עם נכות הוא יכול לתבוע את המוסד לביטוח לאומי ולקבל הכרה כנכה בדרגת חומרה מסוימת. מבחינת הפיצוי והמשך ההתמודדות עם השלכות התאונה, כן יש משמעות לאם התאונה היא תאונת עבודה, ועל כן, יש צורך להוכיח את הקשר הזה.

 

מקרים בהם יהיה צורך בעדים

מעבר למוסד לביטוח לאומי, ישנם מוסדות וגופים נוספים אשר מעוניינים לדעת ולוודא כי התאונה היא אכן תאונת עבודה. במקרים אלו סביר כי יזומנו עדים לחקירה שמטרתה לבדוק האם התאונה היא באמת תאונת עבודה. תוכלו להיעזר באיש מקצוע בכתובת https://pitzuim.co.il אשר ינחה אתכם כיצד כדאי לכם לפעול, הן באם זומנתם לחקירה ובטח באם הייתם מעורבים בתאונת עבודה.

 

תביעת המעסיק

כחלק מתאונת עבודה בהחלט יכול להיות כי חווה התאונה יתבע את המעסיק שלו על מנת לקבל ממנו פיצוי. בגלל שמדובר בתביעה שיש להכריע בדברה, באם זומנת לחקירה אין לכם מה לחשוש, המטרה שלה היא שתשפכו אור נוסף על מה שקרה כדי שיוכלו לקבוע את אמיתות הקשר לעבודה.

 

תביעת חברת ביטוח פרטית

מעבר לביטוח הממלכתי, ישנם אנשים אשר מבוטחים בביטוח תאונות עבודה פרטי אשר עתיד לסייע למבוטח במקרה שהוא יחווה תאונת עבודה וגם יוותר עם השלכות רפואיות כתוצאה ממנה. גם כאן, חברת הביטוח תפתח בחקירה על מנת לקבוע אם אכן התאונה עונה על התנאים שמוגדרים בפוליסה. באם הוזמנתם על ידי חברת הביטוח לחקירה, אתם לא בצרות, אלא רוצים כי תחוו דעתכם על הגדרת התאונה.

זימון של עד לחקירת תאונת עבודה, בין אם נעשית על ידי חברת ביטוח פרטית, בית המשפט או המוסד לביטוח לאומי, מטרתו לברר ולוודא באם התאונה שנגרמה ושהעד ראה אותה, אכן הייתה תאונת עבודה. על מנת שתאונת עבודה אכן תהיה כזאת היא צריכה להתרחש במהלך העבודה או בדרך הלוך או חזרה ממנה, אך לעיתים המצב לא כל כך ברור וחברות הביטוח לדוגמא דורשות יותר הוכחות מאשר עדותו של חווה התאונה בפועל.

 

משקל

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.