סוגי פשעים הדורשים שירותי עורך דין פלילי

עולם הפלילים הנו עולם רחב במערכת המשפט התופס חלק משמעותי ממנה, ועם השנים הוא הולך ומתפתח למקומות רחבים ומגוונים יותר ויותר. בעקבות כך, מגוון עבירות “רגילות”, ופשעים שעבריינים מבצעים מקבלים תפנית של אופי פלילי ודורשים התערבות ישירה של עורך דין פלילי והפעלת מערכת המשפט לפי החוק.

אז בגלל שהתחום רחב ועדיין לא ממש ברור, נשאלת השאלה, אילו סוגי פשעים דורשים את שירותיו של עורך דין פלילי?

ומתי נצטרך לפנות לאחד כזה?

 

לקוחות

אז מי בכלל נחשב כעבריין ומתי צריך לפנות לעורך דין בענייני פלילים?

אם אחת מהסיטואציות הבאות מוכרת לך – זומנת לחקירה במשטרה? נעצרת? סומנת כחשוד בעבירה פלילית? קיבלת כתב אישום?

אם ענית “כן” על לפחות שאלה אחת, אתה רשאי לקבל שירות וכן גם מידע משפטי מקיף ע”י עורך דין שיבהיר עבורך את הסיטואציה ויעזור לך להבין האם מדובר בכלל בעבירה בעלת אופי פלילי או שאפשר לפתור את המצב בצורה זהירה הרבה יותר. אל תהססו לדרוש את המגיע לכם.

 

סוגי פשעים הדורשים עורך דין פלילי

אז אחרי שקלטנו את ההיקף הרחב של העולם הפלילי, חשוב שנבין שהמון עבירות נחשבות כיום פליליות ומצריכות התערבות משפטית פלילית. אז מתי נדע שהפשע מצריך עורך דין פלילי?

אז הפשעים באמת מתחלקים לקטוגוריות שונות ועיקריות, סוגי הפשעים העיקריים הינם :

  1. עבירות מין ואונס
  2. רצח , מוות , אלימות קשה / תקיפה בנשק
  3. עבירות סמים למיניהם
  4. עבירות צווארון לבן – מס, שוחד, מרמה, ובעיקר פשעים הנוגעים בפן כלכלי הפוגע באוכלוסיה / קופה מסוימת.

במידה ועמדתם בסיטואציה הקשורה לאחד מהם, מומלץ לפנות במיידית לעורך דין פלילי שייצג אתכם במקרה הצורך, ויעזור לכם לקבל תמונת מצב ברורה יותר.

 

בחירת עורך דין

אז לאחר ההכרה כי אנחנו חייבים לפנות לעורך דין פלילי, איך נדע לבחור את האחד המתאים לנו ביותר?

אז לפני שנבצע את הפנייה, חשוב לשאול את עצמנו מס שאלות חשובות:

1.בפני איזה אישומים אני עומד? ומה העונש הצפוי לי במידה ומדובר בעבירות פליליות?

  1. מה התקציב שלי ואיזה עורך דין מקצועי אני יכולה להרשות לעצמי?

ולאחר מכן לפנות לתהליך הבחירה, חשוב לבחור עורך דין בעל ניסיון וידע רב במערכת החוק, לעשות סקר מחירים ולבחון את זמינות עורך הדין לשעות שלכם.

 

סיכום

כאשר אתם עומדים בסיטואציה הלא נעימה ומואשמים בעבירה פלילית, אתם עלולים להיות מבולבלים ולא לדעת לאן לפנות ומה יכול לעזור לכם במצב הנתון.

ישנם סוגים רבים של עורכי דין המתעסקים בפלילים וכל אחד מתמקד בסוג ספציפי של פשעים ועבירות, ולכן חשוב לבדוק ובעזרת כך לבחור את העורך דין שיספק לכם מקור הגנה אמין ומוצלח מול מערכת המשפט. בהצלחה!

ספר ופטיש

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.