נעצרת? לפני הכל התקשר לעורך דין פלילי

המשפט הפלילי הוא אחד מתחומי המשפט המעניינים והמשמעותיים ביותר שיש ולא סתם מרבית סדרות הטלוויזיה מסקרות דווקא את משפטים אלו. אולם, כאשר לא מדובר בסדרה או סרט, אלא בחיי אדם שנעצר, עליו לדעת את זכויותיו. כמובן שכמו שכל אדם יודע, לנאשם יש זכויות הכוללות את זכות השתיקה וזכויות נוספות. אבל הדבר החשוב ביותר במידה שנעצרתם הוא ליצור קשר עם עורך דין פלילי מקצועי, זה עשוי לעשות את כל ההבדל.

 

יצירת קשר עם עורכי דין

השאלה הראשונה שעולה לכם, כנראה, היא למי להתקשר. אנו ממליצים שלפחות בעת המעצר, תיצרו קשר עם עורך דין פלילי מאזורכם, כדי שיוכל להגיע במהירות למעצר. אנחנו ממליצים שלא להצטמצם לעיר ספציפית ולמשל, אם נעצרתם בחיפה, תחפשו עורך דין פלילי בקריות, אשר נחשב מצוין וקיבל המלצות טובות. כך, סביר שהטיפול בכם יהיה מהיר וענייני, דבר שעשוי לשנות את כל דרך התחקור שלכם במעצר.

 

סוגי מעצר

כעת, אחרי שאתם מבינים את חשיבות עורך הדין, נרצה לפרט לכם מעט על סוגי המעצר הקיימים, כדי שתוכלו לקבל מסגרת ולדעת עם מה אתם עשויים להתמודד:

 

1.     מעצר ראשוני

מדובר במעצר הקלאסי – לרוב הנאשם נעצר על ידי השוטרים וברגע, מאדם חופשי הנאשם הופך לעצור. לרוב, מעצר מסוג זה מוגבל ליממה, היינו 24 שעות.

 

2.     מעצר ימים

במידה שחוקרי המשטרה החליטו כי אין בידם מספיק ראיות והם אינם מעוניינים לשחרר את החשוד בתום היממה, הוא מובא בפני שופט, לרוב בבית משפט השלום, לצורך הארכת מעצר לתקופת החקירה. במסגרת כך, חוקרי המשטרה מפרטים את הפעולות אותן הם רוצים להשלים וכמות הזמן שהן צפויות לקחת. בהתאם, השופט מחליט האם לאפשר הארכת מעצר או לא, בהתאם למספר מבחנים בדין. יצוין שגם אם הארכת המעצר ניתנת, לרוב לא מאפשרים לחוקרים את כמות הימים אותה מבקשים.

 

3.     מעצר עד תום ההליכים

בהינתן שהוחלט להגיש כתב אישום, המשטרה עשויה לבקש הארכת מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים. כך, במידה שתובע (מהפרקליטות) מצהיר שבכוונתו להגיש כתב אישום, בית המשפט רשאי להאריך את המעצר, למרות שהמשטרה סיימה את החקירה.

 

זכויות העצור

לעצור קיימות מספר רב של זכויות, כאשר כאמור, המשמעותית ביותר היא האפשרות להתייעץ עם עורך דין. עד שעורך הדין מגיע מומלץ לשמור על שתיקה ולחכות לו, כדי שלא להכשיל את עצמכם בטעות. כך, אתם ממתינים עם מתן גרסה ותגובה כנגד החשדות המועלים נגדכם במשטרה, סיטואציה שעלולה להיות מכשילה. יצוין שהזכות הזו, בישראל ובעולם, נמנעת מעצורים רבים על ידי טקטיקות בהן המשטרה משתמשת, ומשכך בתיקים רבים יש הודאות שמובילות להרשאה, גם אם הן אינן מודעות או רצוניות.

 

לסיכום

לאור המעצרים הרבים המתרחשים במסגרתם לא ניתנות לעצור זכויותיו הבסיסיות באופן שעשוי להוביל להרשאה, אנחנו ממליצים להרים טלפון מידי לעורך הדין, שיוכל לשנות את הכרעת הדין הסופית.

משקל

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.