נסח טאבו – מה זה ואיך ניתן להפיק?

אם למבנים ולנכסים שלנו היו תעודות זהות, אין ספק כי נסח טאבו הוא הדבר הכי קרוב להגדרה זו.

כפי שאנו מוודאים את זהות האנשים איתם אנו מבצעים עסקה, כך גם יש צורך לבדוק את “זהות” הנכס שלנו.

נסח טאבו הוא מסמך אשר מגדיר לנו מי הבעלים של הנכס, מה הם הזכויות הרלוונטיות לנכס, וכמו כן מציג מידע על עיקולים, משכנתאות, גודל ועוד.

על מנת שלא תלכו לאיבוד, סיכמנו לכם בקצרה מה זה נסח טאבו וכיצד להפיקו.

ישנם סוגים רבים של נסח טאבו, אך כולם כוללים את אותן הנקודות הקריטיות בכל הנוגע לבעלות על הנכס ומה הן הזכויות הכלולות בנכס זה, וכמו כן מה ההגבלות.

על מנת להפיק נסח טאבו אין צורך להיעזר בעזרה חיצונית וניתן לעשות זאת לבד מהבית. הכנו לכם סקירה קצרה על מנת להקל את ההכנה להפקת מסמך זה, ומידע נוסף בנושאים דומים תוכלו למצוא בפורטל שקוף.

 

סוגי נסחי טאבו:

על פי רישומים בפנקסי מקרקעין, המידע על בעלי הזכויות מרוכזים במסמך הנקרא נסח רישום, או לחילופין נסח טאבו.

לפני שאתם פונים להנפיק את המסמך הרלוונטי, חשוב לעבור על סוגי הנסחים הקיימים. כיום ישנם ארבעה סוגי נסחים: מלא, חלקי, היסטורי, ומרוכז.

את סוגי נסחים אלו ופירוטם ניתן לראות באתר של לשכת רשות המקרקעין, תחת הכותרת “הפקת נסח טאבו מפנקסי מקרקעין”. לאחר שווידאתם את סוג הנסח הדרוש לכם, ניתן לגשת לעבודה.

 

מה עליי להכין מראש ולבדוק כדיי להוציא נסח טאבו?

לפני שאתם ניגשים להנפקת המסמך, חשוב לוודא כי הנכס עצמו רשום בפנקסי מקרקעין. מעבר לכך משרד המקרקעין ממליץ לבדוק האם השמות של אלו המצהירים כי הם בעלי הדירה אכן חופפים למה שרשום בפנקס.

בנוסף תתבקשו לבדוק מראש מספר גוש, חלקה ותת חלקה של הנכס.

נתונים אלו חופפים בעצם לכתובת הנכס, וניתן למצוא אותם דרך העירייה בעזרת הכתובת הידועה לכם, או לחילופין לראות אותם במסמכים השייכים לארנונה. אישור נוסף אשר תדרשו להביא איתכם עם אישור על תשלום אגרה.

 

כיצד ניתן להפיק את המסמך?

חשוב מאד לשים לב כי ישנם גורמים אשר ינסו לנצל את העובדה שהנפקת המסמך היא לרוב עצמאית, וינסו לדרוש כסף רב על כך באינטרנט. את ההנפקה אנו ממליצים לעשות ישירות מהאתר הממשלתי של לשכת רישום המקרקעין בישראל!

במידה והתעסקות עם אתרי אינטרנט מקשה עליכם, ניתן לגשת לסניף דואר עם שובר תשלום אותו מקבלים בלשכה עצמה ולהנפיק את המסמך בתשלום נוסף סימלי.

למען הסר ספק אם נתקלתם באי וודאות כלשהי בכל הנוגע להנפקת המסמך, נמליץ לעבור ביסודיות על המידע באתר הלשכה, וכמו כן בעת הצורך ניתן להיעזר בעזרה חיצונית של עורך דין.

 

ערמה של ניירות נסח טאבו

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.