נסח טאבו – מה זה ואיך ניתן להפיק?

אם למבנים ולנכסים שלנו היו תעודות זהות, אין ספק כי נסח טאבו הוא הדבר הכי קרוב להגדרה זו.

כפי שאנו מוודאים את זהות האנשים איתם אנו מבצעים עסקה, כך גם יש צורך לבדוק את “זהות” הנכס שלנו.

נסח טאבו הוא מסמך אשר מגדיר לנו מי הבעלים של הנכס, מה הם הזכויות הרלוונטיות לנכס, וכמו כן מציג מידע על עיקולים, משכנתאות, גודל ועוד.

על מנת שלא תלכו לאיבוד, סיכמנו לכם בקצרה מה זה נסח טאבו וכיצד להפיקו.

ישנם סוגים רבים של נסח טאבו, אך כולם כוללים את אותן הנקודות הקריטיות בכל הנוגע לבעלות על הנכס ומה הן הזכויות הכלולות בנכס זה, וכמו כן מה ההגבלות.

על מנת להפיק נסח טאבו אין צורך להיעזר בעזרה חיצונית וניתן לעשות זאת לבד מהבית. הכנו לכם סקירה קצרה על מנת להקל את ההכנה להפקת מסמך זה, ומידע נוסף בנושאים דומים תוכלו למצוא בפורטל שקוף.

 

סוגי נסחי טאבו:

על פי רישומים בפנקסי מקרקעין, המידע על בעלי הזכויות מרוכזים במסמך הנקרא נסח רישום, או לחילופין נסח טאבו.

לפני שאתם פונים להנפיק את המסמך הרלוונטי, חשוב לעבור על סוגי הנסחים הקיימים. כיום ישנם ארבעה סוגי נסחים: מלא, חלקי, היסטורי, ומרוכז.

את סוגי נסחים אלו ופירוטם ניתן לראות באתר של לשכת רשות המקרקעין, תחת הכותרת “הפקת נסח טאבו מפנקסי מקרקעין”. לאחר שווידאתם את סוג הנסח הדרוש לכם, ניתן לגשת לעבודה.

 

מה עליי להכין מראש ולבדוק כדיי להוציא נסח טאבו?

לפני שאתם ניגשים להנפקת המסמך, חשוב לוודא כי הנכס עצמו רשום בפנקסי מקרקעין. מעבר לכך משרד המקרקעין ממליץ לבדוק האם השמות של אלו המצהירים כי הם בעלי הדירה אכן חופפים למה שרשום בפנקס.

בנוסף תתבקשו לבדוק מראש מספר גוש, חלקה ותת חלקה של הנכס.

נתונים אלו חופפים בעצם לכתובת הנכס, וניתן למצוא אותם דרך העירייה בעזרת הכתובת הידועה לכם, או לחילופין לראות אותם במסמכים השייכים לארנונה. אישור נוסף אשר תדרשו להביא איתכם עם אישור על תשלום אגרה.

 

כיצד ניתן להפיק את המסמך?

חשוב מאד לשים לב כי ישנם גורמים אשר ינסו לנצל את העובדה שהנפקת המסמך היא לרוב עצמאית, וינסו לדרוש כסף רב על כך באינטרנט. את ההנפקה אנו ממליצים לעשות ישירות מהאתר הממשלתי של לשכת רישום המקרקעין בישראל!

במידה והתעסקות עם אתרי אינטרנט מקשה עליכם, ניתן לגשת לסניף דואר עם שובר תשלום אותו מקבלים בלשכה עצמה ולהנפיק את המסמך בתשלום נוסף סימלי.

למען הסר ספק אם נתקלתם באי וודאות כלשהי בכל הנוגע להנפקת המסמך, נמליץ לעבור ביסודיות על המידע באתר הלשכה, וכמו כן בעת הצורך ניתן להיעזר בעזרה חיצונית של עורך דין.

 

ערמה של ניירות נסח טאבו

רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף בנושא עריכת דין
העונש על האזנות סתר

האזנת סתר אסורה כוללת כל הקלטה או העתקה של שיחה ללא ידיעת האנשים הנמצאים בתוכה. מותר לאדם להקליט כל שיחה בה הוא משתתף והדבר לא

קרא עוד
מהו חוק הגנת הפרטיות?

חוק הגנת הפרטיות מתבסס על חוק יסוד כבוד האדם וחירותו המעניק לכל אדם באשר הוא את הזכות לפרטיות מוגנת. הפגיעה בפרטיות מהווה עוולה נזיקית אשר

קרא עוד
האזנות סתר

האזנות סתר כוללות, הקלטה, הקשבה, פיקוח או קליטה של שיחות בין צדדים שונים כאשר זו נעשית ללא ידיעתם או הסכמתם של מי מהצדדים. על פי

קרא עוד
מכשירי הקלטה סמויים

השימוש בהאזנות הסתר באמצעות מכשירי הקלטה סמויים מעוגן בחוק האזנות סתר משנת 1979 ובתיקון נרחב שהתבצע בעקבות חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. על פי החוק

קרא עוד
מריחואנה: ההתמכרות הנפשית

בתקופה האחרונה אנו עדים למאבק ההולך וגובר ללגליזציה של סמים קלים כגון מריחואנה בטענה שהיא אינה גורמת נזק וששמן המריחואנה יכול להקל את סבלם של

קרא עוד