מתי נפנה לעורך דין פלילי?

בית משפט הוא מקום שעלול להפחיד את האזרח הפשוט, ויש לכך סיבות טובות.

דיון בבית משפט מזמן לנו אתגר שבדרך כלל אנחנו לא רגילים להתמודד אתו.

בדיוק בשביל זה קיימים עורכי הדין הפליליים שנועדו לייצג את הצד שלכם בבית המשפט ולעזור לכם לצאת בצורה טובה מהדיון.

בחירה נכונה של עורך דין פלילי היא המפתח לקבלה של משפט הוגן.

 

עורך דין פלילי

עורך דין הוא שם כולל למקצוע שמתעסק בתחומים רבים. עורך דין פלילי הוא מי שעוסק במשפט הפלילי, כלומר ייצוג של נאשמים בבתי המשפט. אם הוגש נגדכם כתב אישום, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לפנות לייעוץ על ידי עורך דין פלילי מומלץ. לבחירה של עורך דין טוב ישנה חשיבות משתי סיבות:

  • ביטחון עצמי

הליך משפטי יכול לערער את הביטחון האישי שלכם, ועורך דין טוב יוכל להיות שם בשבילכם ולהרגיע אתכם במהלך המשפט.

 

  • קבלת של גזר דין הוגן

עורך דין טוב יוכל לסייע לכם לקבל גזר דין טוב יותר. ללא עורך דין אתם עשויים לקבל עונש כבד הרבה יותר.

לפניכם סקירה קצרה על המקרים שבהם כדאי לכם לפנות לעורך דין פלילי.

 

  • הגשת כתב אישום

משפט פלילי הוא משפט שבו המדינה היא זו שתובעת אתכם בגין ביצוע של עבירה פלילית. לאחר הגשת כתב האישום ייקבע מועד לדיון בבית המשפט, וחשוב להגיע אליו יחד עם עורך דין פלילי טוב. עורך דין יסביר לכם את המצב לאשורו ויעזור לכם להבין לקראת מה אתם הולכים. בשלב של הגשת כתב האישום עורך הדין נצרך כדי לייעץ לכם על הצעדים שכדאי לכם לבצע.

 

  • מהלך המשפט

במהלך המשפט לעורך דין יש תפקיד חשוב עוד יותר והוא להגן עליכם מפני טענות התביעה. העורך דין ילמד את התיק בצורה מעמיקה כדי לפרוס את טענות ההגנה עליכם בצורה משכנעת מול השופט. בחירה נכונה של עורך דין תעניק לכם ביטחון במהלך המשפט, דבר שחשוב מאוד בשל המורכבות הרבה שמתלווה להליך משפטי.

 

  • ביצוע עבירה

אם ביצעתם מעשה בעל היבט פלילי ואתם מתלבטים לגבי מצבכם, גם אם טרם הוגש נגדכם כתב אישום מומלץ לפנות לעורך דין. לעיתים דחייה של פנייה עלולה להוביל לאישום חמור יותר. עורך הדין ינתח את מצבכם ויעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה במצב שלכם.

 

  • הגשת ערעור

גם לאחר שהמשפט הסתיים, התפקיד של עורך הדין לא נגמר, וגם אם עד עכשיו לא נעזרתם בעורך דין מומלץ, אתם עדיין יכולים לתקן את זה. אם נפסק גזר דין לרעתכם ואתם מעוניינים לערער עליו, בחירה נכונה בעורך דין שיגיש ערעור תגביר את הסיכוי שהערעור שלכם יתקבל וגזר הדין יומתק.

 

לסיכום

בחירה של עורך דין פלילי מומלץ יכולה לסייע לכם לעבור את תקופת המשפט בצורה קלה יותר ולזכות לדין הוגן.

משקל

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

האם פריצת סייבר נחשבת כעבירה פלילית

השינוי הדרמטי שהטכנולוגיה חוללה בעולם הוביל לשינויים גם בעולם הפלילי, וכיום קיימות עבירות מחשב רבות שבעבר כלל לא היו קיימות. אחד הנושאים השכיחים ביותר בתחום