מה העונש הקבוע בחוק עבור גניבת תכשיטים מהבית?

תכשיטים הם דבר נפלא ובעל ערך כספי ולעיתים אף רגשי ואישי. אנשים רבים נוהגים לענוד תכשיטים ביום יום, יש כאלה שיש להם אפילו מגירה שלמה עם תכשיטים מסוגים שונים. הכל טוב ויפה, איך מה קורה כאשר פורץ נכנס הביתה ומגלה את מגירת התכשיטים? אז המצב כבר לא כל כך נעים. למול זה יש חוק שקובע מה קורה לגנב תכשיטים. על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

תכשיטים פופולריים

לרכוש תכשיטים זה דבר נפוץ, כאשר ניתן למצוא אותם בבתי עסק וחנויות רבות כמו למשל  https://familypendants.co.il/custom_pendant . יש תכשיטים מכל הסוגים, כאלה יקרים יותר וכאלה פחות, אך ניתן לומר באופן כללי שתכשיטים שעשויים מחומר אמיתי של זהב או כסף, הם לא זולים כל כך ויחסית מוצר יקר שיש בבית.

 

קל לגנוב תכשיטים

כאשר פורצים מגיעים לבתים הם לרוב מחפשים מוצרים יקרי ערך, שקל לגנוב אותם במהירות מבלי שיתפסו אותם. תכשיטים הם דבר יחסית קטן, כאשר ניתן לשים אותם אפילו בתיק קטן או שקית ולהתהלך ברחוב לאחר שוד מבלי שיחשדו מסביב. כמו כן, אפשר גם למכור אותם לאחר מכן בקלות, כי הם לא כמו מוצר חשמל לדוגמא שיכול להיות משומש ולא טוב. לכן, הרבה פורצים לבתים בוחרים לגנוב תכשיטים.

 

איך מענישים?

במידה הגנב פרץ לבית וגנב מתוכו תכשיטים מבחינת החוק אין עונש שהוא חד משמעי, זה תלוי בהיסטוריה של אותו גנב והאם היו לו אישומים קודמים. ישנם מקרים בהם הגנב יקבל קנס כספי שיצטרך לשלם אותו, או לעבוד בעבודות שירות. כמו כן, יש מצבים בהם הגנב יקבל עונש מאסר בבית סוהר.

 

מה יכול לעזור?

באופן כללי במידה ויש לכם הרבה תכשיטים יקרי ערך וכסף בבית, אולי כדאי לחשוב על ביטוח תכולת הבית. תוכלו לרכוש פוליסה שבדיוק משלבת את נושא התכולה של הבית הכוללת חפצים שונים ביניהם תכשיטים יקרים. במידה וקורה שוד בבית ונגנבו תכשיטים, ניתן לפנות לחברת הביטוח אצלה עשיתם את הפוליסה וזו, עשויה לשלוח חוקר מטעמה לבדוק את האירוע.

כמו כן, לשים מצלמות בבית או מסביב לו זה דבר שיכול לעזור בכל מקרה של גניבה או פריצה. תוכלו להשתמש בתצלומים אלה בכדי למצוא את הגנב ולתת אותם לחוקרים או למשטרה. בנוסף, אפשרי גם לקבל ייעוץ של עו”ד שמתמחה בתחום בכדי להצליח לקבל את מה שמגיע לכם כפיצוי.

 

בסיכומו של דבר

תכשיטים הם דבר יפה ויקר ערך, מבחינה כספית ואישית. ישנם אנשים שמחזיקים תכשיטים רבים בביתם, דבר שעשוי להיות מתנה עבור גנבים ופורצים. קל לגנוב תכשיטים בשל הגודל שלהם והאפשרות לקחת אותם מהר ובקלות. עם זאת, ישנם עונשים שצפויים לגנב שנתפס שעשה זאת. כאשר ניתן לשים מצלמות בבית או לעשות ביטוח תכולה שיוכלו להקל.

גניבת תכשיטים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף