לך, תצטיין – ההכנה לפסיכומטרי שכל אחד צריך

מבחן הפסיכומטרי הוא צעד חשוב בדרך אל הלימודים האקדמיים. כדי להתקבל לרוב המוסדות, צריך להציג ציון פסיכומטרי שעומד ברף מסוים. הרף נקבע על ידי המוסד, בהתאם לתואר אותו אתם מבקשים ללמוד. הבחינה מתמקדת בשלושה נושאים מרכזיים: יכולת מתמטית, מיומנות בעברית וידע באנגלית. מבחן זה נחשב למבחן מאתגר וחשוב, ולכן תלמידים רבים בוחרים להתכונן אליו באמצעות קורס הכנה לפסיכומטרי.

 

מהי מטרת המבחן?

מטרת מבחן הפסיכומטרי היא לחזות את סיכויי ההצלחה של הסטודנט במהלך השנה הראשונה ללימודים באקדמיה.

 

מתי אפשר לבצע מבחן פסיכומטרי?

בכל שנה יש ארבעה מועדי בחינה – אפריל, יולי, ספטמבר ודצמבר. אין הבדל מהותי בין המועדים, ולכן כל נבחן יכול לבחור את מועד הבחינה, בהתאם ללוח הזמנים שלו. עם זאת, יש לקחת בחשבון את עניין ההרשמה למוסד הלימודים – מוסדות רבים סוגרים את ההרשמה לשנת הלימודים הבאה לאחר מועד אפריל. לכן, אם אתם מעוניינים להתחיל ללמוד בשנה העוקבת למבחן – בחרו במועד דצמבר, ספטמבר או אפריל.

 

מהו המבנה של המבחן?

המבחן מורכב מ-9 פרקים, וניתן לחלק אותם לשלושה חלקיים עיקריים:

  • חשיבה מילולית – התחום המילולי בבחינה כולל שני סוגי פרקים: מטלת כתיבה, ופרקי מבחן אמריקאיים. במטלת הכתיבה על הנבחן לכתוב מאמר עמדה, תוך הקפדה על תוכן מתאים, כללי הדקדוק וניסוח הולם. בפרקים האמריקאיים נבדקת יכולת ההבנה וההסקה של הנבחן. החלק המילולי מהווה 40% מהציון הסופי.
  • חשיבה כמותית – התחום הכמותי בבחינה כולל פרקי מבחן אמריקאיים. השאלות בפרק זה מתחלקות ל- 4 נושאים: אלגברה, גיאומטריה, בעיות מילוליות והסקה מתרשים. חלק זה מהווה 40% מהציון הסופי.
  • אנגלית – סיווג רמת האנגלית מתבצעת על ידי פרקי מבחן אמריקאיים. השאלות בפרקים אלו הן משלושה סוגים: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. חלק האנגלית מהווה 20% מציון הבחינה, ויש לו השפעה על מספר קורסי האנגלית שהסטודנט יידרש לבצע במהלך התואר.

 

הציון במבחן

הציון נע בין 200 ל- 800, והוא נקבע כתלות בדירוג של הנבחן מתוך כלל הנבחנים. במילים אחרות, הציון לא מתקבל לפי מספר התשובות הנכונות או השגויות, אלא לפי מיקומו של הנבחן ביחס לשאר הנבחנים.

 

קורס הכנה לפסיכומטרי

ישנם עשרות מכוני פסיכומטרי המציעים קורסי הכנה למבחן, ולכן יש לבחור את הקורס המתאים לכם ביותר. הכנה לפסיכומטרי בקידום “לך תצטיין” ידועה ביחס האישי שהיא מעניקה לתלמידים ובמרצים מצוינים. לכן היא יכולה להעניק לכם הכנה מצוינת למבחן, והיא תבטיח שתמצו את היכולות שלכם בצורה הכי טובה שיש.

 

לסיכום

ציון הפסיכומטרי הוא מדד חשוב שעשוי להשפיע על מקום הלימודים ולכן גם על העתיד התעסוקתי. מסיבה זו, הכנה מקיפה עשויה להיות משתלמת במיוחד. חשוב לבחור קורס פסיכומטרי שמועבר על ידי מרצים מקצועיים, כך שתוכלו למקסם את ההצלחה שלכם.

תלמיד

 

רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף בנושא עריכת דין
העונש על האזנות סתר

האזנת סתר אסורה כוללת כל הקלטה או העתקה של שיחה ללא ידיעת האנשים הנמצאים בתוכה. מותר לאדם להקליט כל שיחה בה הוא משתתף והדבר לא

קרא עוד
מהו חוק הגנת הפרטיות?

חוק הגנת הפרטיות מתבסס על חוק יסוד כבוד האדם וחירותו המעניק לכל אדם באשר הוא את הזכות לפרטיות מוגנת. הפגיעה בפרטיות מהווה עוולה נזיקית אשר

קרא עוד
האזנות סתר

האזנות סתר כוללות, הקלטה, הקשבה, פיקוח או קליטה של שיחות בין צדדים שונים כאשר זו נעשית ללא ידיעתם או הסכמתם של מי מהצדדים. על פי

קרא עוד
מכשירי הקלטה סמויים

השימוש בהאזנות הסתר באמצעות מכשירי הקלטה סמויים מעוגן בחוק האזנות סתר משנת 1979 ובתיקון נרחב שהתבצע בעקבות חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. על פי החוק

קרא עוד
מריחואנה: ההתמכרות הנפשית

בתקופה האחרונה אנו עדים למאבק ההולך וגובר ללגליזציה של סמים קלים כגון מריחואנה בטענה שהיא אינה גורמת נזק וששמן המריחואנה יכול להקל את סבלם של

קרא עוד