מה עושים בטקס הגירושין ברבנות?

כל אחד היה רוצה להיות זבוב על הקיר בחדרים שבהם מתבצעים טקסי הגירושין ברבנות. שכן, מדובר בעניין שרצות על גביו שמועות רבות. רק אתמול התברר לנו שיש מי שחושבים שזורקים נעל במהלך הטקס או שיורקים אחד על השנייה. הדבר גרם לנו הבין כי יש צורך בכתיבת מדריך מעמיק בנושא שישים קץ לשמועות ויאפשר לכולם לדעת שהאמת רחוקה מאוד מכל התיאורים הללו. הישארו אתנו ותגלו מה באמת עושים במהלך הטקס.

 

תכירו את האנשים שבזכותם המדריך יוצא לאור

רגע לפני שנציג בפניכם את הטקס המלא, חשוב מאוד שתדעו שבחרנו לשוחח עם אנשים שמכירים את התחום באופן מעמיק. מדובר בעצם בגרושים וגרושות שעברו הליך גירושין בשנה האחרונה. הגענו אליהם דרך קבוצת פייסבוק שעוסקת בנושא וביקשנו מכמה מהם לתאר בפנינו את ההליך.

שכן, היה חשוב לנו לקבל את הפרטים המדויקים אודות ההליך המדובר. זו ההזדמנות להודות להם על המידע שסיפקו לנו. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור והוא צפוי להביא למודעות חשובה מאוד בנושא.

 

אז מה עושים רגע לפני טקס הגירושין ברבנות?

חשוב לציין כי יש הליך מטרים לטקס הגירושין ברבנות. מדובר בהליך פתיחת תיק גירושין ברבנות. רבים בחרים לבצע את ההליך המדובר תוך ליווי של עורך דין שבקיא בתחום. שכן, כידוע, יש בירוקרטיה סבוכה שבאה לידי ביטוי בכל הליך הגירושין.

 

אז מה עושים בטקס הגירושין ברבנות? השלב ה – 1

בשלב הראשון של הטקס, הדיין שנוכח במקום שואל את שני הצדדים האם הם רוצים להתגרש. לאחר שהם עונים בחיוב, הדיין מוודא שהם שלמים עם החלטה זו. ראוי לציין כי אין כאן ניסיון לבצע שלום בית בין השניים. בית הדין אינו נוטה להתערב או לנסות ולגרום לבני הזוג לשנת את דעתם.

 

אז מה עושים בטקס הגירושין ברבנות? השלב ה – 2

בשלב השני של טקס זה, הדיין מוודא שאלו שעומדים מולו הם אכן בני הזוג. הוא בעצם פונה אל העדים שעומדים במקום (מדובר באנשים קרובים לבני הזוג שמכירים אותם באופן אישי) ושואל אותם את השאלות הבאות:

  • מהם שמותיהם של בני הזוג?
  • מהם השמות של האבות שלהם?
  • האם יש לאב כינוי מסוים?

 

אז מה עושים בטקס הגירושין ברבנות? השלב ה – 3

בשלב זה, לאחר שבוצע הזיהוי, הדיין יבקש מהגבר לחזור אחריו תוך שהוא קורא טקסט שייכתב בגט. לאחר שהגט ייכתב במקום ויהיה מוכן למסירה, בני הזוג יעמדו לצורך ביצוע הטקס. במלכו האישה תרים את ידה ותושיט אל עבר הגבר. הגבר יאמר כי הוא משחרר אותה והיא מותרת לכל אדם. היא תניח את הגט מתחת לבית השחי ותיגש לקצה החדר ובחזרה אליו.

 

לסיום

עד כאן הפירוט המעמיק הנוגע לטקס הגירושין שמתבצע ברבנות. כעת, אפשר להשאיר את השמועות בצד ולהבין כי מדובר בהליך פשוט.

טקס גירושין

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.