3 החוקים שצריך לדעת כאשר בונים מחסן

רבים מתושבי ישראל ובכלל בעולם, אוספים לאורך השנים חפצים רבים, שלעיתים הם לא שימושים להם לאותה תקופה והם מעדיפים לאחסן אותם כדי ליצור מרחב וספייס גדול יותר בבית שלהם. מחסן מהווה יתרון ונוחות רבה לבתים רבים בישראל. מחסן מסייע בארגון החפצים בבית ומחוץ לו ובנוסף יכול גם להעלות את ערך הדירה שלכם. אך כמו כל מדינת חוק, גם על מחסן יש חוקים שחלים עליו וחשוב לדעת עליהם לפני שבונים מחסן. אז מה הם החוקים שכדאי להכיר כאשר בונים מחסן?

 

היתר בנייה

על בעל הדירה שמעוניין לבנות מחסן לבדוק אם התוכנית כלולה ברשימת הפטורים וההקלות במתן היתר בנייה. גם פטור ממתן היתר הבנייה, לא פוטר את בעל הדירה מביצוע של עבודה לפי חוק תכנון ובנייה, וחל עליו איסור לשנות את ייעוד המחסן ולהפוך אותו לדירת מגורים ללא היתר.

היתר בנייה הוא למעשה רישיון המוענק על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, או על ידי רשות רישוי לתושב המבקש זאת. על ההיתר להיות מתאים לזכויות הבנייה שניתנו לפי תכנית מוצגת לרשויות.

 

מחסן משותף

אם אתם מעוניינים בבניית מחסן משותף עם השכנים שלכם, עליכם לדעת שחוק המקרקעין קבע כי בנייה ברכוש משותף מחייבת את הדייר לקבל את ההסכמה המלאה של בעלי הדירות בבית משותף.

אם לא ניתנה הסכמה מלאה בבנייה של מחסן בכניסה לחדר מדרגות מול דירת השכן, דבר זה כלול לפגוע בזכות שלו להנות מהדירה שלו וגם עלולה למנוע ממנו הרחבה של הדירה שלו במידה וירצה. לכן, לפי בית המשפט צו בית המשפט אוסר על בניה ברכוש משותף, גם של מחסן, ללא הסכמה מלאה של השכנים שלכם.

 

מחסן – לא תמיד צריך היתר

כאמור, לפי החוק, בנייה של מחסן צריכה להיות בהסכמה של השכנים שלו וגם קבלה של היתר בנייה, אך כמו כל דבר, לכל כלל יש יוצא מן הכלל. ישנם מחסנים שאינם מחייבים את היתר הבנייה.

מחסנים אלה הם מחסנים שעשויים מחומרים קלים כמו פלסטיק, מחסן שהגובה שלו לא עולה על 2.4 מטרים, מחסן שרוחבו לא עולה על 6 מטרים, או מחסן שמנותק מתשתיות. מחסן כתר הוא פתרון מעולה עבורכם, בין אם יש לכם היתר בנייה או לא. תוכלו להנות ממחסני גינה שעשויים ממתכת, מפאנל מבודד, פלסטיק ובנוסף תוכלו למצוא תוספות כמו ציוד נלווה ורצפה למחסן שלכם.

 

לסיכום

מחסן הוא פתרון אחסון מצוין עבור אנשים רבים, אך חשוב לדעת שיש מקרים שבנייה של מחסן ידרוש ממכם היתר בנייה או הסכמה של השכנים שלכם, אם מדובר על ציוד משותף. כיום יש מחסנים שונים ומגוונים ותוכלו למצוא מחסנים שגם לא דורשים ממכם היתר בנייה או הסכמתם של השכנים שלכם ועדיין להנות מהיתרונות המצוינים שיש למחסן להציע לכם.

גינה

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.