האם עבירת סייבר נחשבת לעבירה פלילית?

אתם יושבים לכם לתומכם במחשב הפרטי שלכם, בבית או במקום העבודה, ובטוחים שבגלל שיש לכם כל מיני תוכנות וירוס, אתם בהכרח מוגנים מפני כל מיני האקרים למיניהם. אבל הרשו לנו להיות פסימיים עכשיו – אתם ממש לא מוגנים, ובכל רגע נתון יכולים לחדור למידע הכי פרטי או רגיש שלכם.

מה שנקרא – פשעי סייבר. הם מתייחסים לכל אותם פשעים אשר בהכרח קשורים למכשירים ברשת או במחשב, ובהחלט מוגדרים בתור עבירה פלילית או לחלופין ביצוע פשע שמכוון למחשבים. אנו מבקשים בכל לשון של בקשה, תמשיכו לקרוא עד לסוף המאמר שלפניכם, בו נדון בשאלה – האם עבירת סייבר נחשבת לעבירה פלילית?

 

מה הם סוגי עבירות הסייבר שנחשבים לעבירה פלילית?

יש כל מיני סוגים של עבירות סייבר אשר נחשבים לעבירה פלילית, ולהלן נציג אותן, לפחות את הניכרות שבהן, לפניכם, כדלקמן –

  • מקרים של גניבת זהות ידועים בהטעיה של אנשים לוותר על המידע האישי היקר שלהם, ואז עושים בו שימוש, על מנת לייסד חשבון על שמם, מה שבהכרח ישפיע על דוח האשראי והמצב הכספי שלכם. היא עשויה לחול אף שהמידע עליכם נגזל מכל גוף פיננסי. יתכן שיעברו כמה שנים עד שתצליחו לסדר את כל העניינים הכספיים ולהשיב לכם את החיים שהיו לכם לפני כל אותן עבירות סייבר.
  • ישנן עבירות סייבר שכוללות הונאה כמו גם כניבה, אבל צריך לעשות שימוש במחשב קודם. גישה שאיננה מורשית לרשת או למחשב נחשבת אף היא לעבירה פלילית. המון פשעי סייבר נכללים בקטגוריה של שימוש או שינוי של נתונים אישיים או של תוכנות, שעשויים לכלול אף שימוש בווירוס, על מנת לזהם את המערכת של השרת או של המחשב שלכם.

 

מדוע אבטחת מידע וסייבר כה נחוצה?

אין מלים פשוטות כדי לתאר מדוע באבטחת מידע וסייבר כה נחוצה בתור קו הגנה ראשון מפני התקפות של סייבר, ונציג את החשובות שמבין סיבות אלו, כלעיל –

  • פתרונות של אבטחת מידע וסייבר יגנו על החברה שלכם, הם מציעים הגנה דיגיטלית לחברה שלכם, כזאת שמבטיחה שהעובדים שלכם לא יהיו בסיכון בעבור דמי כופר או כל איום פוטנציאלי אחר.
  • פתרונות של אבטחת מידע וסייבר מציעים הגברה של פרודוקטיביות, בעוד ביכולתם של הווירוסים להאט את פעילות המחשב שלכם ולהפוך את העבודה שלכם לסיוט אחד גדול, אבטחת הסייבר מאוד אפקטיבית מבטלת כל תרחיש שכזה, תוך כדי מקסום של התפוקה הפוטנציאלית של הארגון שלכם.
  • אבטחת מידע וסייבר מגנה על הלקוחות שלכם, שעשויים להיות רגישים לכל פרצה של סייבר. כמו כן, היא מעוררת אמון בלקוחות, בעוד אתם יכולים להציג הוכחות שהארגון שלכם מוגן במלוא האפקטיביות מפני כל עבירת סייבר, בכך תעוררו אמון רב בקרב הלקוחות שלכם, מתוך הבטחה שהנתונים הפרטיים שלהם אינם ייפגעו.
הכר את הפליליסטים
אלעד
אלעד​ - יוצא פרקליטות מחוז ת"א
נעם
נעם - בעל מעל 25 שנות ניסיון
נדב
נדב - תובע עירוני לשעבר
אהרון
אהרון - יוצא הפרקליטות והשב"כ

 

מדוע חייבים לשכור את שירותיו של עו”ד סייבר?

בעידן המודרני, שבו מרבית העשייה שלכם מבוססת על הפלטפורמה הדיגיטלית, ובעקבותיה החשיפה לפשעי סייבר מתרבה, חייבים לשכור את שירותיו המנוסים של עו”ד סייבר, שיילחם כנגד מתקפות של סייבר ויתכתב בהצלחה עם הופעתן של כל מיני טכנולוגיות חדשות, מה שיבטיח שהוא יקיים את חובתו המובילה לשמור על סודיות המידע של הלקוחות שלכם, שבסיכומו של יום יביא לשביעות רצונם ולאמון מלא שלהם בכם ובבית העסק שלכם.

עבירת סייבר

רוצה לשלוח את המאמר לחבר?
שתף בוואטסאפ
אודות המחבר
רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף בנושא עריכת דין
העונש על האזנות סתר

האזנת סתר אסורה כוללת כל הקלטה או העתקה של שיחה ללא ידיעת האנשים הנמצאים בתוכה. מותר לאדם להקליט כל שיחה בה הוא משתתף והדבר לא

קרא עוד
מהו חוק הגנת הפרטיות?

חוק הגנת הפרטיות מתבסס על חוק יסוד כבוד האדם וחירותו המעניק לכל אדם באשר הוא את הזכות לפרטיות מוגנת. הפגיעה בפרטיות מהווה עוולה נזיקית אשר

קרא עוד