האם ניתן להחליף עונש בתהליך גמילה ממשככי כאבים

השימוש במשככי כאבים מתחיל במצב של מצוקה או כאבים ויכול להסתיים בהתמכרות קשה.

סטודנטים, חיילים, בני נוער ומבוגרים מוצאים את עצמם נגררים אף לשימוש בסמים קשים יותר.

האם ניתן להחליף עונש בתהליך גמילה – על כך במאמר הבא.

 

העונש על שימוש בסמים

כשמדובר על שימוש עצמי בסמים החוק קובע עונש של 3 שנות מאסר או קנס כספי. על פי החוק בארץ אין להחזיק סמים גם אם בכמות קטנה, להפיק, למכור ולצרוך אותם. מעבר לרישום פלילי יהיה קשה להתקבל למקומות עבודה מסוימים הדורשים עבר נקי כמו מקצועות הקשורים בביטחון. לעומת זאת, שימוש בסמים עם אישור רפואי מבטל את העונשים הצפויים בחוק. ישנו גם מדד לצריכת סמים. למשל, צריכה עצמית של 15 גרם ומעלה של מריחואנה או שימוש והחזקה של 0.3 גרם הרואין ומעלה, הם עבירה על החוק. ישנה רשימה ארוכה של סמים הנחשבים למסוכנים וסמים קלים ביניהם משככי כאבים בשימוש ללא מרשם שעליהם ניתנים עונשים על פי החוק.

 

האם ניתן להחליף עונש על שימוש בחומרים ממכרים בתהליך גמילה?

 מכיוון שלא משנה מהו סוג הסם אותו נוטלים, בית המשפט יכול לזכות על שימוש בסמים בנסיבות מקלות במידה ואין למשתמש עבר פלילי והוא מראה על רצון לעבור גמילה. זאת אומרת שצריך להודות בהתמכרות ולהתחייב על שיקום בפני בית המשפט. כדי לעבור גמילה ממשככי כאבים וסמים אחרים חשוב למצוא מכון גמילה עם צוות מומחים בשיקום ובתחום הרפואה. להגיע לתוצאות טובות ולהוכיח שאכן העונש מיותר. ביחד עם זאת, ישנם משככי כאבים כמו קאנביס הניתנים בצורה חוקית לאנשים הסובלים מכאבים כרוניים והם רשאים להשתמש בהם ללא עונש.

 

ההתמכרות למשככי כאבים

בין אם נוטלים משככי כאבים לאורך זמן באישור רפואי ובין אם ללא אישור, התרופות מובילות להתמכרות כאשר אין על המשתמשים פיקוח רפואי ומעקב אחר המינון. גם כאשר נוטלים תרופות פשוטות כמו אדוויל, אופטלגין או אקמול בתדירות, ההתמכרות אליהן לא תהיה שונה מהתמכרות למורפיום או קנאביס. לעיתים ישנם מצבים בחיים שחייבים ליטול תרופות ממכרות. למשל, לאחר תאונות דרכים, לאחר ניתוחים או כדי להרגיע התקפים פסיכוטיים. לפיכך חייב להיות מעקב רפואי על מנת שהמטופלים לא יאבדו שליטה. במידה ועוברים את הגבול הסכנות לא יאחרו להגיע פיזית ונפשית ולכן חייבים להיות עם אצבע על הדופק.

 

גמילה לחיים נקיים מסמים ומשככי כאבים

גמילה מתרופות היא הדרך להתגבר על ההתמכרות עד למצב בו אין צורך להשתמש בהן. המתמכרים לומדים כיצד לשלוט בחייהם ללא משככי כאבים וכיצד להתמודד עם הרצון והצורך שלהם להמשיך ולהשתמש בהם. לא ניתן להיגמל באופן עצמאי כיוון שהמשתמשים חייבים סביבה תומכת ומקצועית שתוביל אותם לדרך נקייה מסמים. לשם כך צריך לרצות להיגמל ולקבל את הסיוע הדרוש.

חפיסות כדורים

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.