האם מותר להתקין סוכך במרפסת על פי חוק

עד לא מזמן, כשאדם רצה לבנות פרגולה או סובך בביתו, הוא היה צריך להגיע פיזית אל הרשות המקומית בכדי למלא בקשה, לאחר מכן הוא היה נדרש להמתין מספר חודשים בכדי לקבל תשובה. אך היום זה הרבה יותר פשוט, במסגרת חוק הפרגולות אדם יכול למלא טופס דרך האינטרנט בכדי לקבל את האישור בנייה או התקנה. זה הזמן שלכם להבין קצת יותר מה מותר לכם במסגרת החוק בנושא, ואיך גם אתם תוכלו להתקין סוכך במרפסת שלכם כמה שיותר מוקדם.

 

החוק קובע

במסגרת הרפורמה בבניה, שנקראת חוק הפרגולות, אדם שרוצה להתקין פרגולה או כל

סוכך מסך למרפסת, יכול למלא טופס הנקרא דיווח עבודה פטור מהיתר, את הטופס שולחים דרך האינטרנט  וזה מאפשר לכם לעשות את ההתקנה בלי בעיה. אין צורך אפילו לחכות לתשובה עבור ההיתר, בדרך כלל כבר ניתן להתחיל בבנייה או ההתקנה לאחר ששלחתם את הטופס.

 

מתקנים פטורים מהיתר בניה

שימו לב שלא תמיד יש בכלל צורך בטופס ובבקשה להיתר, ישנם מתקנים שפטורים מכך. מדובר לדוגמא בפרגולה שלא עולה על חמישים מ״ר, להתקנה על הגג או במרפסת. גגון או גג בשטח קטן מעשרים ס״מ, או שאינו עולה על עשרים מ״ר, אינו מצריך דיווח לעירייה. גדר שלא עולה על מטר וחצי וקיר תומך שלא עולה על מטר, בתנאי שהבניה לא פונה לרחוב ומפריעה לציבור, גם אינה מצריכה היתר בניה.

 

לפני שתתחילו

אם החלטתם שאתם רוצים סוכך במרפסת, חשוב לדעת שיש כל מיני סוגים שונים, הם מתחלקים בעיקרם לשתי קטגוריות, כאלו שמתקפלים וכאלו שלא. סובך מסך, מרקיזה, זרועות ומסילות, ל אלו הם סוגים מתקפלים. ולגבי הסוג הלא מתקפל, ניתן למצוא סוג אחד שלו, ומדובר בסוכך קבוע.

 

רכישה איכותית

שימו לב שלסוכך שלכם צריכה להיות עמידות, מדובר במשהו שנועד לעשות צל בדרך כלל וזה מעל ראשכם, זה עלול להיות מסוכן ולא בטיחותי כלל אם לא יהיה מדובר במוצר איכותי שבדקתם היטב שנרכש ממקום אמין ומסודר. אין שום סיבה שתתפשרו על משהו פחות מהכי טוב שיש היום בשוק, אלו מוצרים שצריך לבחור בקפידה בהסתכלות על חלק בסוכך בכדי לוודא שהוא עמיד וטוב שלא יעשה לכם שום בעיות עם הזמן.

 

חוקים משתנים

שימו לב שהחוקים מתעדכנים ומשתנים, נכנסים לתמונה הרבה יותר מהחומר וסוג הסוכך שאתם רוצים להתקין, לרוב נכנסים למשוואה גם הגודל, הכיוון והאזור. לכן, מומלץ לעשות בדיקה של מה הן התקנות העדכניות הרלוונטיות לאזור המגורים שלכם, אולי אפילו תוכלו להתייעץ עם שכנים או מכרים באזור שעשו משהו דומה ולבדוק אם יש להם המלצות בנוגע לדרך הנכונה להתנהל בסיטואציות האלו.

 

לסיכום

כל סוכך שתרצו להתקין במרפסת, תצטרכו כנראה לעשות בדיקה בנוגע לתקנות העדכניות המאפשרות את ההתקנה. מכיוון שניתן לקבל היתר היום דרך האינטרנט, גם אם תצטרכו היתר, תוכלו לעשות זאת בקלות רבה.

משקל

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.