האם חובה לעשות פגישת גישור לפני גירושין בישראל

בעוד שיש כאלה הרואים בהליך גישור כמותרות, יש כאלה שמבינים שזה צעד שיכול לסייע לעבור ולחוות את הגירושים בצורה המיטבית. מהו גישור? מה חווים ועוברים בתהליך? והאם באמת מדובר בתהליך רשות או חובה?

 

מהו גישור?

המטרה של הליך הגישור היא להגיע להסכמה בקרב שני הצדדים, בנוגע לשאלות העומדות על הפרק. בעבר, הסכמות שהיו מקובלות על שני בני הזוג, היו ברורות לשני הצדדים וכעת, כשעוברים תהליך של פרידה ורצון להתגרש, היחסים משתנים וכך גם הרצונות של השניים. אם כן, בתהליך הגישור נעשה ניסיון לתת לשניים תחושה של הבנה ברורה והסכמה, כי הם עושים את הטוב ביותר בעבורם ובעבור הילדים, כאינדיבידואלים וכמשפחה. בגישור מפרידים בין היבטים רגשיים להיבטים טכניים, שלרוב נוטים להפוך את התהליך לקשה ומסובך כשהם מתערבבים.

 

איך מתנהל גישור?

גם אתם תוהים אם לעשות גישור או טיפול זוגי? אם כן, חשוב להבין כי מדובר בשני הליכים שמקנים לכם יתרון, כלומר אין מה להפסיד כשעוברים תהליך גישור. הליך הגישור נקרא גם הליך גירושין בהסכמה, והוא דורש חתימה של שני הצדדים על הסכם משותף. מטרתו של ההסכם היא להסדיר את מערכת היחסים ולקבוע כללי התנהגות לחדר הגישור, כדי לוודא התנהלות מיטבית. בהליך, ינוהלו שיחות משותפות ושיחות נפרדות עם המעורבים כדי לקבל תמונה רחבה על בני הזוג והנישואים שהתדרדרו. הליך הגישור חושף בעיות תקשורת ועוזר להגיע לתקשורת מיטבית.

 

אז, האם מדובר בהליך חובה?

החוק במדינת ישראל קובע כי מי שמעוניין להתגרש חייב לעבור הליך גישור או לכל הפחות סדרת מפגשים שמורכבת מ-4 פגישות מול מגשר/ת. זאת, במטרה לנסות ולהבטיח כי בני הזוג שוקלים שנית את פירוק המשפחה. התהליך יכול לקחת בין חודש למספר חודשים, בהם נעשה ניסיון ליישב את הסכסוכים החלים בין בני הזוג, תוך הימנעות של הגעה לבית משפט האזרחי או הרבני. בין אם אתם מחפשים מגשרת בצפון או מגשרת ברמת גן, השקיעו באיש או אשת מקצוע שיסייעו לכם לפתור את הסכסוכים שקיימים, ואת אלו שעתידים להגיע.

 

למה התהליך הפך לחובה?

בשנת 2008 נכנס החוק לתקנות סדר הדין האזרחי. ישנן דעות שונות כשמדובר בסיבה להפיכת התהליך לחובה ע”פ חוק. צד אחד טוען כי מדובר בניסיון ליישב את הסכסוכים שצפים במהלך הגירושין בצורה הטובה ביותר. צד אחר טוען כי מדובר בניסיון להקל על העומסים בבית המשפט. כך או כך, ניתן להסכים כי מדובר בתהליך השכנת שלום, ולכן אין בו רע.

 

לסיכום

גישור הוא תהליך חובה למי שמעוניין לעבור גירושין בישראל. מומלץ לחפש אחר מגשרת או מגשרת טובים, כדי לחוות את התהליך בצורה המוצלחת ביותר. זכרו להיות פתוחים וגלויים במטרה להצליח בתהליך וכי בסופו של דבר, שניכם כאן כדי לעשות טוב לעצמכם וגם אחד לשני.

בית משפט

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.