האם זה חוקי למכור רכבים במימון במזומן

השוק של מכירת רכבים היום הוא לא דומה אפילו בקצת לזה שהיה בעבר.

אם בעבר שוק מכירת הרכבים היה מורכב בעיקר מחברות מורשות שדרכן ניתן לקנות את הרכבים, עם או בלי מימון, הרי שהיום השוק הזה כולל בתוכו גם אנשים פרטיים שמוכרים את הרכב או קונים את הרכב מאנשים

פרטיים אחרים, ומבצעים עסקאות במגוון דרכים.

בין היתר, ניתן לראות שהדרכים הללו כוללות תשלום במזומן, תשלום בתשלומים, וכן תשלום במימון. אם גם אתם מתעניינים במכירה או בקנייה של רכב, כדאי שתבינו האם זה חוקי למכור רכבים במימון במזומן, ואיך כל

זה קשור לחוק המזומן שמהווה חלק מרשימת החוקים במדינת ישראל.

 

למכור רכבים במימון במזומן – עניין בעייתי שמשחק עם החוק

חוק המזומן הוא אחד החוקים הקבועים במדינת ישראל. ממש כמו כל אחד מהחוקים האחרים במדינה, שמורים על מה מותר לעשות ומה אסור, גם חוק המזומן מתעסק בהוראות על עסקאות שמתבצעות בתשלום במזומן. על פי חוק זה, קיימת מגבלה על שימוש במזומן בזמן ביצוע עסקאות שונות, בין אם מדובר על רכבים במימון, דירות, קבלת שירותים או כל דבר אחר.

על פי חוק זה, קיימת תקרה של תשלום במזומן לעד 11 אלף ש”ח, או עד 10% משווי העסקה – כשהנמוך מבין שניהם הוא זה שקובע. לכן, ביצוע עסקות כמו למכור רכבים במימון במזומן עלולות בהחלט להוות עבירה על החוק.

 

אז מה האפשרויות שעומדות בפניכם?

אם אתם מעוניינים למכור רכבים במימון במזומן, תצטרכו לעשות זאת תוך התחשבות בהגבלות השונות הקבועות בחוק. כמובן שאת יתר המימון ניתן לעשות בדרכים אחרות, כמו תשלום באמצעות תשלומים, כרטיסי אשראי, צ’קים ועוד.

כמו כן, חשוב מאוד לבצע את המכירה תחת מסגרת של חוקים והגבלות שעומדות בחוק, על מנת לא לחרוג מהם ולבצע, ביודעין או בשוגג, עסקאות לא חוקיות מכל סוג שהוא.

 

פרטים נוספים שחשוב להכיר בעניין של למכור רכבים במימון במזומן

אם אתם עוסקים בעניין קניה או מכירה של רכבים במימון במזומן או בכלל, כדאי שתכירו את עולם התוכן הזה קצת יותר לעומק. היום קיימות לא מעט פלטפורמות שמאפשרות לכם לבצע עסקאות מהסוג הזה, בין אם במישור הפרטי ובין אם במישורים אחרים, ולכן חשוב שאת החלק שלכם תעשו בתוך פלטפורמה חוקית ששומרת על המסגרת, החוק והתנאים השונים.

בדיוק בשביל זה כדאי לכם להכיר את חברת קאריזמה. החברה מאפשרת קבלת מימון לרכב חדש, תוך מציאת המסלול הטוב ביותר עבור כל לקוח או לקוחה שמעוניינים לבצע את העסקה. באופן הזה, יכולה החברה להמליץ לכל הלקוחות על דרכי המימון הטובות ביותר עבורם, בהתחשב במצב הכלכלי שלהם, ביכולת ההחזר שלהם, ברכב הרלוונטי שאותו הם רוצים לרכוש או למכור ועוד. פנו לחברת קאריזמה עוד היום ותגלו מקצועיות שעדיין לא הכרתם, בדרך לעסקה מצוינת עבורכם.

 

לחיצת יד

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.