אלו הבעיות שאסור להיגרר אליהן בעת פינוי שוכר

ההימנעות מבעיות של פנוי שוכר מתחילה כבר בחוזה שכירות. החוזה צריך להיות מנוסח על ידי עורך דין ולכלול פירוט של הסוגיות המהותיות והערבויות והביטחונות שיינתנו על ידי השוכר למימוש עם הפרתם. גם כל הביטחונות והערבויות אינם מבטיחים שהשוכר יעמוד בהתחייבויותיו והדבר עשוי בכל זאת להגיע להגשת תביעה לפינוי מושכר. במאמר זה נרחיב לגבי הבעיות שאסור להיגרר אליהן בעת פינוי שוכר.

 

הפסד בתביעה

בעיה גדולה יכולה להיגרם במידה והתביעה לפינוי שוכר לא תתקבל על ידי בית המשפט. החוק מקנה הגנה על השוכרים ודרישה לפינוי חייבת להיעשות רק בעילה משפטית מוצדקת. אי פינוי בתום החוזה, אי תשלום דמי שכירות, פגיעה מכוונת בדירה ושימוש במושכר בניגוד לחוזה לרוב ייחשבו לעילות מוצדקות. עוד על כך ראו במאמר על  תביעה לפינוי מושכר.

 

עשיית דין שלא כדין

הגורם היחיד המוסמך לקבוע כי השוכר הפר את החוזה ולהורות על הוצאתו גם בניגוד לרצונו הוא בית המשפט. החוק אוסר על בעלי נכסים לעשות דין לעצמם והדבר יכול לגרור אותם להסתבכות פלילית ותביעות ממוניות. בשום מצב אין לבצע פעולות חד צדדיות כמו, פינוי בכוח של השוכר, החלפת מנעול דלת הכניסה, הוצאה של המיטלטלין מהמקום לרחוב וכיוצא בזה.

 

פיצויים על כוחניות

גם  ניתוק זרם החשמל או המים או כניסה בכוח לנכס המושכר הינם פעולות אסורות, גם כאשר אתם סבורים שהשוכר ביצע הפרה יסודית של חוזה השכירות. מקרים מעין אלו כבר נידונו לא מעט בעבר ופעולות אלו הוכרו על ידי בית המשפט בתור מעשים כוחניים המהווים פגיעה בזכויותיו החוקיות של השוכר. ללא קשר לעצם הדיון בדרישת המשכיר לפינוי וההחלטה של בית במשפט בנושא, פעולות חד צדדיות של המשכיר שלא במסגרת ההליך המשפטי, על מנת לגרום לדיירים לעזוב נחשבת בעיניי החוק להתנהגות לא מקובלת וחוסר תום לב. הדבר עלול להוביל את השוכר להגיש תביעה נגדית בה בית המשפט עשוי לחייב את המשכיר לשלם פיצויים לשוכר על הכוחניות האסורה.

 

בלי משטרה

ניסיון לעשות דין ולגרום לשוכר בעייתי לפנות את הנכס שלא בהליכים המשפטיים יכול במקרים רבים  להתדרדר לאלימות הדדית. אין טעם לנסות לשכנע שוכר סרבן לעזוב שלא דרך מכתבי העורך דין והגשת התביעה. הזמנה של המשטרה לדירת השוכר על מנת לגרום לו לעזוב אינה פעולה לגיטימית והדבר יכול לגרור תלונות הדדיות שרק ידרדרו את הסכסוך.

 

סיכום הימנעות הבעיות

לסיכום הנושא, הדרך היחידה לפינוי שוכר מדירה עוברת בליווי משפטי ובהגשת תביעה לפינוי המושכר לבית המשפט. כפי שציינו, נקיטת צעדים חד צדדים, כמו פינוי הדייר בכוח, הוצאת רכושו, ניתוק תשתיות או כניסה כפויה לדירה יכולים לגרור את המחלוקת לאלימות, להיחשב לפגיעה בזכויותיו של השוכר ולהצדיק מתן פיצויים ללא קשר בצדקת התביעה לפינוי לכשעצמה.

הפסד בתביעה

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.