איך מוצאים עבודה אחרי פיטורים?

פיטורים זוהי סיטואציה לא נעימה עבור המפוטר, בין אם הוא פוטר מעבודתו בגלל התנהגות לא ראויה או אי עמידה ביעדים, ובין אם ההתפטרות לא נבעה כתוצאה ממשהו שהוא עצמו עשה – אלא מהתייעלות כלכלית וקיצוצים במשרות במקום העבודה. איפה תוכלו למצוא עבודה חדשה, לאחר שפוטרתם ממקום עבודתכם?

 

הצעות עבודה שמגיעות מלשכת התעסוקה

אם אתם עומדים בתנאים של ביטוח לאומי לקבלת דמי אבטלה לתקופת הפיטורים, תידרשו גם להירשם כמובטלים בלשכת התעסוקה.

בימים רגילים (כלומר, בימים שהיו טרם הגיע וירוס הקורונה אל מחוזותינו), לשכת התעסוקה הייתה מתנה את קבלת דמי האבטלה בהגעה פיזית ללשכה וחתימה על אבטלה, וכן הייתה מאתרת עבורכם הצעות עבודה שעשויות להיות רלוונטיות עבורכם.

לרוב לא מדובר בהצעות עבודה נחשקות במיוחד, אך זו בהחלט עשויה להיות דרך טובה לצאת ממעגל האבטלה ולהתחיל להרוויח כסף ולעבוד.

 

אתרי ה”דרושים”

זוהי כנראה הדרך המוכרת ביותר לחיפוש עבודה. באתרי הדרושים תוכלו למצוא הצעות עבודה מכל תחום עבודה אפשרי, ותוכלו להגיש את קורות החיים שלכם למעסיקים רבים בלחיצת כפתור.

אחד היתרונות של אתרים אלו הוא שהם מרכזים את כל הצעות העבודה מכל התחומים במקום אחד, וניתן לבחור לסנן הצעות עבודה לפי תחום, עיר, שכר, היקף המשרה (משרה מלאה/ חלקית/ משמרות) ועוד.

 

קבוצות לחיפוש עבודה ברשתות החברתיות

הרשתות החברתיות אמנם משמשות אותנו בעיקר לראות תוכן שמעלים אנשים וקבוצות שאחריהם בחרנו לעקוב, אך הן יכולות להיות מקור טוב למציאת עבודה חדשה לאחר פיטורים.

ברשתות אלו (ובעיקר ב’פייסבוק’) ישנן קבוצות רבות שנועדו על מנת לעזור לכם למצוא עבודה, ומעסיקים מכל התחומים מפרסמים בהן משרות פנויות. גם כאן תוכלו לחפש עבודות שקשורות לתחום מסוים או שנמצאות בעיר מסוימת, כך שתוכלו לראות רק את הצעות העבודה הרלוונטיות אליכם.

 

מחפשים עבודה? כך תוודאו שהזכויות שלכם נשמרות

אם אתם בתהליך של חיפוש עבודה, דעו שיש לכם זכויות מסוימות שמעוגנות בחוק, שעליהן המעסיקים הפוטנציאליים (או המראיינים) לא יכולים לעבור.

למשל, המעסיק לא יוכל לדחות את בקשת העבודה שלכם מסיבות שאינן רלוונטיות למקום העבודה. בצורה זו, לא ניתן להפלות אתכם בקבלה לעבודה על רקע גיל, מין, מקום מגורים, דת, מוצא, נטייה מינית, דעה פוליטית, השקפת עולם או כיוצא באלו – זו נחשבת הפליה אסורה לפי החוק.

אם אכן קיבלתם תשובה שלילית ממקום העבודה, ואתם חושדים שהתשובה ניתנה לכם מסיבה שאינה עניינית ואינה מקצועית, תוכלו לפנות לעו”ד איתי אדרת. עורך הדין מתמחה בתחום של דיני עבודה – לרבות נושאי זכויות עובדים, שכר עבודה וביטוח לאומי. הוא בעל ותק של כעשרים שנים בתחום, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם בוחרים בגורם ידע מקצועי ומיומן שיטפל בהפליה שחוויתם בצורה הטובה ביותר, וידאג שכל זכויותיכם יישמרו.

 

עבודה

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.