איך להתכונן לוועדה רפואית של ביטוח לאומי

רבות דובר על הוועדות הרפואיות של ביטוח לאומי אשר יקבעו את אחוזי הנכות המגיעים לכם בעקבות פגיעה או מחלה שעברתם.

לאותן וועדות רפואיות יש תנאים שעליכם להכיר, המון חוקים ובירוקרטיה שיכולה להתיש ולסבך ולא תמיד קל להתמצא בה.

במאמר זה נלמד איך להתכונן נכון לפני וועדה רפואית ואילו מסמכים עלינו לאסוף, בנוסף נלמד האם כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין בוועדות הללו? וככל מדוע ישנם כל כך הרבה אנשים אשר אינם מקבלים את אשר מגיע להם בתום הוועדות הרפואיות.

 

מהי וועדה רפואית?

תפקידן של ועדות רפואית ביטוח לאומי היא לקבוע אחוזי נכות עבור אדם עם מוגבלות ולבדוק האם הוא זכאי לקבל סיוע מהמדינה בין אם ממדובר בקצבה חודשית או עזרה כדוגמת מטפל/ת. הוועדה הרפואית מורכבת מרופאים מומחים בתחומים שונים שתפקידם לבחון מקצועית את המסמכים הרפואיים המתקבלים ומכך להסיק בנוגע למצב התובע. במידה והמבוטח סובל ממספר מחלות הוא עלול להיבדק על ידי מספר רופאים. בנוסף ישנו מזכיר שתפקידו בא לסייע למבוטח להכיר את זכויותיו ולתעד את פרוטוקול הוועדה.

 

מהן ההכנות שכדאי לבצע לפני וועדה רפואית?

במידה ומדובר במבוטח הסובל ממספר מחלות רצוי לאסוף את כל המסכים והבדיקות הרלוונטיות המעידות על מצבו ועל כל ליקוייו כיוון שכך הוא מעלה את סיכויו להגדיל את אחוזי הנכות להן יהיה זכאי. בנוסף חשוב להכיר את האלטרנטיבה שמציע לנו ביטוח לאומי, באתר ישנו מחשבון המאפשר לקבל רשימה המפרטת את כל המסמכים שעליכם להצטייד בהם וזאת בהתאם לאבחנה הרפואית ממנה אתם סובלים. חובה להגיע לוועדה עם תעודת זהות, מומלץ ורצוי להגיע עם מלווה ובמידה ויש צורך ניתן להגיע גם בליווי עורך דין.

 

מהו תהליך הוועדה?

בכניסה לוועדה יוצגו על ידי מזכיר הוועדה כל חברי הוועדה בשמם ותפקידם, ולאחר מכן תתבקשו להציג את המחבלות בגינן אתם סובלים. במצב זה עליכם לתאר עד כמה אותן מחלות מקשות עליכם, האם יש קושי בתפקוד בעבודה או האם אתם זקוקים לעזרתו של אדם נוסף בביצוע פעולות במהלך היום כמו אכילה, התניידות, עצמאיות, רחצה, הלבשה וכו’. במידה ואתם מגיעים עם מסמכים רפואיים שלא צורפו לבקשתכם המקורית הגישו אותם לרופא בוועדה לעיונו ולתיוקם של המסמכים בדו”ח הוועדה.

 

קיבעת אחוזי נכות

לאחר שהמבוטח התובע יוצא מן הוועדה הרופא קובע אילו אחוזי נכות רפואית מגיעים לו בהתאם למצבו, למסמכים שהגיש והבדיקה שנערכה לו ע”י הרופא בוועדה. ישנם מצבים בהם הוועדה מחליטה כי יש צורך  להמציא מסמכים נוספים או לבצע בדיקות רפואיות נוספות לפני שיקבעו אחוזי נכות למבוטח ובמצב כזה יישלח למבוטח מכתב המתאר את דרישת הוועדה. כאשר ייקבעו אחוזי נכות הרופא יציין את התאריך בה הנכות הרפואית מתחילה והאם היא זמנית או קבועה.

זכוכית מגדלת

 

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.