איחור באבחון תסמיני דלקת קרום המוח: מה ייחשב לעילה להגשת תביעה?

אחת הדרכים להוכיח רשלנות רפואית בהקשר של דלקת קרום המוח היא להצביע על איחור באבחון התסמינים.

אבל איך יודעים שיש עילה כזו ועם מי מתייעצים? הנה כל התשובות.

המטרה של תביעת רשלנות רפואית היא להטיל את האחריות על הרופא. כאשר בית המשפט משתכנע להטיל את האחריות על הרופא הרשלן, המשמעות היא בין היתר קבלת פיצוי כספי. בפיצויים הכספיים הללו אפשר להשתמש על מנת לממן את הטיפול הרפואי, כדי לפצות על עוגמת הנפש או על מנת להשלים חובות על תרופות.

 

כך קובעים מהי רשלנות רפואית

בתי המשפט משתמשים בחוות דעת של רופא מומחה על מנת לקבוע האם ומתי הייתה רשלנות רפואית. באופן עקרוני, המשימה היא לנסות לבדוק האם התנהגותו של הרופא סטתה מההתנהגות של רופא סביר באותה סיטואציה. אם אותה התנהגות גם גרמה לנזק שנגרם לניזוק, הרי שקמה עילה שבגינה ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ולדרוש פיצוי.

 

מאפיינים של דלקת קרום המוח

יש מחלות מסוימות שבהם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית גם בגלל איחור באבחון התסמינים. אם האיחור עצמו הוא זה שגרם למחלה להחמיר, צריך יהיה להוכיח את זה בפני בית המשפט.

בנוסף, התייעצות עם עורך דין דרך אתרים כמו https://www.df-law.co.il/דלקת-קרום-המוח יכולה לסייע לשפוך אור על הנושא. כך יודעים מהי לדוגמא דלקת קרום המוח ואיזה איחור באבחון התסמינים מקים את העילה המספקת להגשת התביעה.

 

החשיבות של אבחון מהיר

דלקת קרום המוח יכולה להיגרם על ידי זיהום נגיפי או חיידקי. אבל בעוד דלקת קרום המוח הנגיפית נחשבת קלה רוב האנשים מחלימים ממנה ללא טיפול, דלקת קרום המוח החיידקית עלולה לגרום לתוצאות הרסניות. כמו כן, כדאי לדעת שדלקת קרום המוח מתפשטת במגע עם אנשים קרובים או יכולה להתעורר בגלל סיבוך של זיהום.

אבחון מהיר של דלקת קרום המוח עוזר להתאים עבורה את הטיפול ויכול להציל חיים. מנגד, צוות רפואי בבית חולים או בחדר מיון שלא מאבחן כראוי את מצבו של הילד או מטפל בו כראוי – מאיץ בעל כורחו את תהליך ההתפשטות של הדלקת. במקביל, זו עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

 

תסמינים של דלקת קרום המוח

החדשות הטובות הן שניתן למנוע את המשך ההתפשטות של דלקת קרום המוח, כל עוד מאבחנים את התסמינים הנפוצים בזמן. אבל דווקא בגלל שקל יחסית לזהות תסמינים כגון חום, עצבנות, קושי או חוסר עניין באוכל, ישנוניות או קשיי התעוררות, צהבת וחוסר אונים כללי – בתי משפט נוטים לקבל תביעות כאלה.

לסיכום, רופא שלא מזהה תסמינים בסיסיים של דלקת קרום המוח ושבגלל זה נגרמת פגיעה למטופל – יכול לעיתים קרובות למצוא את עצמו במעמד של מזיק בתביעות רשלנות רפואית.

 

מזנאיים

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף

ההיסטוריה הפלילית של רמלה

בימים האחרונים מצאנו את עצמנו מקבלים פניות רבות מצד גולשים שמתעניינים להעתיק את מקום המגורים שלהם אל מרכז הארץ. לדבריהם, הם בחרו לבדוק פרטים ברמלה

מה עושה עורך דין המתמחה בגירושין?

עבודתו של עורך דין לדיני משפחה המתמחה בגירושין, רבה ומגוונת. עבודת עורך הדין מתחילה עוד בשלבים שלפני הגירושין עצמם ונמשכת שנים רבות אחרי מתן הגט.

שלוש דרכים לאיתור נזילות

עונת הגשמים חזרה ואיתה גם עונת הנזילות. מי גשם החודרים דרך הקירות מצטברים, גורמים לכתמי לחות ועלולים להביא לנזק לתשתיות. חברת תרמופרו מציעה שירותי איתור

משרדים להשכרה – כמה, למה ומתי?

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמם תרים לא פעם אחר משרדים להשכרה לטווח ארוך. החיפוש הממושך מעלה לא פעם שאלות בנוגע לעלות ההשכרה? למה בכלל

מה הם גירושין אזרחיים?

גירושין אזרחיים הם אופציה נפלאה, הפתוחה בפני מספר מצומצם של זוגות בישראל. זוגות שנישאו בנישואין אזרחיים יכולים, במקרים מסוימים, להתגרש בגירושין אזרחיים אפילו כאן בישראל.